Bardejovské kúpele ponúkajú veľkonočné pobyty s kúpaním a zábavou

Tradičné veľkonočné špeciality, večer ľudových jedál s cigánskou hudbou, folklórne popoludnie, sprievodný program, uvítací drink a malé prekvapenie prichystali Bardejovské kúpele pre svojich klientov na Veľkú noc. V cene pobytu je každodenný vstup do Wellness Spa, minerálne kúpele, klasická masáž, soľná jaskyňa a ďalšie služby. V dňoch 28.3. až 2.4. 2013 vyjde samoplatcu pobyt v dvojposteľovej izbe s polpenziou 37 až 56 EUR na deň, podľa úrovne ubytovania. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

,,Pobyt je možné absolvovať od troch do piatich nocí. Veľká noc v Bardejovských kúpeľoch má svoju nezameniteľnú atmosféru plnú relaxu. Záujem majú individuálni klienti, ale aj celé rodiny s deťmi, pretože sviatočné dni môžu naplniť oddychom a je o nich všestranne postarané. Navyše nastupujúca jar v kúpeľnom parku láka návštevníkov na prechádzky“, povedala T. Šatanková.

Dodala, že Bardejovské kúpele predĺžili až do konca marca aj zvýhodnené ceny pre samoplatcov a ponúkajú aj mimoriadne výhodné zľavnené pobyty pre rôzne cieľové skupiny. Pre pacientov skupiny B, kde si klienti doplácajú a za stravu a ubytovanie, sú denné doplatky akciovo znížené na 8 až 22 EUR denne, podľa úrovne ubytovania. Pre samoplatcov sa ceny do konca marca znížili o 20 až 25%. Denný pobyt pre klienta za jedno lôžko v dvojposteľovej izbe tak stojí od 36 až 51 EUR, namiesto 45 až 64 EUR. Všetky pobyty majú navyše niekoľko bonusových vstupov do wellness zdarma. Z bohatej ponuky ubytovania s kapacitou 860 používaných lôžok, si môže vybrať naozaj každý. Vzhľadom na celodennú stravu, pri doplatku 8 EUR na deň v skupine B, je ubytovanie takmer zadarmo. Na rok 2013 pripravili kúpele pre dámy a pre pánov Beauty pobyt Elizabeth a pre klientov v I. kategórii zaviedli večere formou bufetových stolov. Pre samoplatcov je v roku 2013 škála pobytov a úrovni služieb naozaj výnimočne bohatá.
Bardejovské kúpele majú desať prameňov, ktoré vyvierajú na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Tunajšia minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Množstvo prvkov vo vode je v každom prameni odlišné a preto obvyklé liečebné dávky určuje lekár v závislosti od indikácie a zdravotného stavu klienta. Vody sa používajú najmä na pitné kúry, minerálne kúpele a inhalácie. Osem prameňov je zavedených do krytej temperovanej kolonády, kde sa využívajú na vnútornú balneoterapiu formou pitných kúr. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest a od minulého roka aj choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.
Prvá zmienka o Bardejovských kúpeľoch je z roku 1247, keď uhorský kráľ Béla IV. daroval územie dnešných kúpeľov aj s prameňmi mestu Bardejov. Kúpele si vychutnávala na liečení v roku 1895 aj manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleóna (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského.

Viac informácií na : www.kupele-bj.sk
Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 054/477 4346, 477 2717 Fax: 054/472 3549
E-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk

VEĽKONOČNÝ POBYT
Termín 28.03. – 02.04.2013
Možnosť absolvovať od 3 – 5 nocí

HOTEL 1/1 1/2 A 1/1 A 1/2 Prístelka
Ozón***+, Astória***+ 71 56 – – 39
Ozón***, Astória***
František***, Diana*** 61 49 82 61 39
Astória**, Alžbeta** 52 43 – – 34
Blanka, Fontána, Srnka
44 37 57 44 30

Ceny platia pre jednu osobu a noc.
Ceny sú uvedené v EUR. K cenám účtujeme 1 EUR daň z ubytovania na osobu a noc.
V prípade plnej penzie sa k cenám pripočítavajú 4 EUR na osobu a noc.
Pobyt je možné absolvovať od 3 do 5 nocí.

DETI DO 12 ROKOV: zľava 20% z uvedených cien.
Deti majú v cene ubytovanie, polpenziu, soľnú jaskyňu a 3-hodinový vstup do bazénov Wellness Spa
v sprievode dospelej osoby. Príplatok do plnej penzie je pre deti 2,-EUR na deň.

Cena zahŕňa: ubytovanie, polpenziu, resp. plnú penziu za doplatok + procedúry:
3 noci: 1 x klasická masáž, 2 x minerálny kúpeľ, 1 x soľná jaskyňa,
3 x 3-hod. vstup do Wellness Spa (bazény + sauny)
4 noci: 2 x klasická masáž, 2 x minerálny kúpeľ, 1 x soľná jaskyňa
4 x 3-hod. vstup do Wellness Spa (bazény + sauny)
5 noci: 2 x klasická masáž, 1 x minerálny kúpeľ, 2 x soľná jaskyňa, 1 x rašelinový zábal
5 x 3-hod. vstup do Wellness Spa (bazény + sauny)

BONUSY navyše: Večer „ľudových jedál“ s cigánskou hudbou,
tradičné veľkonočné špeciality, uvítací drink,
folklórne popoludnie,
sprievodný program + malé prekvapenie pre každého hosťa

Pobyt začína večerou /nástup od 14:00 hod./, pri plnej penzii končí obedom. Izbu je potrebné uvoľniť do 14:00 hod.,
pri polpenzii končí raňajkami. Izbu je potrebné uvoľniť do 10:00 hod.


Fatal error: [] operator not supported for strings in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/themes/glowmag/template-parts/content-single.php on line 193