Vyberáme matrac

Pri výbere matraca je najdôležitejším kritériom pohodlie Vašej chrbtice. Matrac musí mať dostatočnú tvrdosť, ktorá zase závisí od hmotnosti užívateľa. Ťažší ľudia, alebo ľudia s nadváhou by si mali vybrať tvrdší matrac. Tí, čo patria do nízkej váhovej kategórie by zas mali siahnuť po mäkšom matraci.Tu je niekoľko tipov, ako si správne zvoliť matrac tak, aby Vám zabezpečil zdravý a kvalitný spánok.

Matrac má tú správnu tvrdosť, pri polohe na boku, by sa malo bedro a rameno zaboriť do matracu tak hlboko, aby bola chrbtica rovná. Ak je matrac príliš mäkký, chrbtica nebude rovná a Vám sa bude horšie obracať. Ak je naopak príliš tvrdý, nebude sa Vám na ňom ležať pohodlne a budete mať tendenciu neustále sa prevaľovať.

Dôležité kritérium, ktoré by ste mali pri výbere matraca zvážiť, je rozmer. Matrac by mal byť najmenej o 10 cm dlhší než Vy a mal by byť dostatočne široký. Väčšine ľudí vyhovuje rozmer 90×200, poprípade 120x200cm, niektorí však budú potrebovať vďaka neštandardnej váhe či výške matrace na mieru. Výhody matracu na mieru sú také, že si môžete ľubovoľne stanoviť šírku, výšku, hmotnosť užívateľa a materiál z ktorého má byť vyrobený.
Pri výbere matracu platí hlavná zásada, a tou je zachovať chrbticu v rovnej polohe a mal by sa prispôsobiť telu. Matrace, ktoré spĺňajú tieto kritéria bývajú väčšinou dosť drahé. Rozhodne neodporúčam šetriť na kvalitnom matraci, a treba si radšej overiť prípadné zľavy. Vyhľadajte si na internete frázu matrace akcia a dostanete niekoľko desiatok ponúk na kvalitné matrace v akcii. Tým pádom ušetríte a pritom nezľavníte svoje nároky na kvalitu matracu.
Medzi obľúbené firmy na slovenskom trhu patria matrace Dormeo a matrace Materasso. V prípade že sa rozhodnete pre jednu z tých značiek, určite si môžete byť istí skvelým pomerom cena/kvalita

Related Post