Eurookná ako súčasť životného štýlu

Štýl, dlhovekosť, kvalita. Tieto prívlastky sú tradične hlavnou špecifikáciou eurookien. Aj keď v dnešnej dobe v množstve vyrobených kusov mierne víťazia okná plastové (najmä pre výhodnejšiu cenu a jednoduchšiu údržbu), drevo je stále znamením vysokej kvality a luxusu. Vypovedá mnoho nie len o príbytku, v ktorom sa nachádza, ale aj o samotnom majiteľovi, o jeho vlastnostiach, vkuse a povahe. Vyžaruje zo seba teplo, pokoj, pocit domova a rôzne iné príjemné vibrácie. Takisto pôsobí príjemne na pohľad a stáva sa zároveň aj bytovým doplnkom, dekoráciou, ktorá môže rýchlo a ľahko zútulniť, ozvláštniť a doladiť váš domov tak, aby sa vám v ňom čo najlepšie bývalo. V skratke, ak sa s ním raz bližšie zoznámite, nebudete sa ho chcieť vzdať. A to platí bezpodmienečne o všetkých drevených produktoch.Drevné okno - Euro 68/78

Samozrejme, drevené eurookná, o ktorých bude reč, nie sú len otázkou dobrého vkusu a pekného výzoru. Ich hlavným pozitívom a lákadlom je najmä dlhoročná životnosť a výborné izolačné vlastnosti. Vďaka ich prírodnému pôvodu sú stavané na odolnosť voči rôznych teplotným výkyvom a iným poveternostným podmienkam. V spolupráci prvotriedneho spracovania a doplnkov (tesnenie, izolačné sklo a kovanie) sa snúbi dlhoročná životnosť so stálosťou a neubúdajúcou akosťou.

Už od nepamäti sa pri stavbách rôznych príbytkov využívalo drevo ako stavebný materiál a samozrejme, bolo taktiež súčasťou okien. Teda už naši predchodcovia vedeli, kam sa v prírode obrátiť na ochranu pred počasím a čím si vylepšiť svoje bývanie. Vďaka tomu mali drevené okná možnosť dlhodobo sa vyvíjať a dôjsť až do ich dnešnej podoby a spoľahlivosti. Preto netreba podceňovať mnohoročné skúsenosti a spokojnosť miliónov ľudí po celom svete.

Tieto výrobky sú jedným z najekologickejších stavebných riešení, ktoré môžete zvoliť, ak ste milovníkom prírody. Okrem toho, že budete mať kúsok lesa priamo vo svojej obývačke či kuchyni, pomôžete odľahčiť zem od zbytočného ťažko rozložiteľného odpadu, akým sú napríklad plasty či hliník. Pretože drevo, ako obnoviteľný zdroj, je nie len ľahko opracovateľné a trvalé (jeho životnosť je až niekoľko desaťročí), ale po „dobe trvanlivosti“ takisto prírodu nezaťažujúcim, jednoducho recyklovateľným odpadom. Myslite teda aj do budúcna a spravte niečo pre seba, svoje okolie aj nasledujúce generácie.

Ak aj vy máte záujem o drevené okná alebo sa o nich chcete dozvedieť niečo viac, navštívte stránku www.dreveneokna.eu, ktorá je plná množstva užitočných informácií a kde sa môžete stretnúť a opýtať odborníkov z firmy s viac ako 20 ročnými skúsenosťami a pôsobením na slovenskom aj zahraničnom trhu.

Related Post