Aké vlastnosti má mať správny matrac

Správny matrac má spôsobovať minimálny tlak na chrbticu počas spánku a zároveň by mal byť oporou telu. Okrem toho je veľmi dôležité, aby sa dal matrac ľahko udržiavať. To sa dá zabezpečiť snímateľným poťahom, ktorý treba z času na čas vyprať v práčke na teplote minimálne 60 stupňov celzia. Na trhu existujú matrace, ktorý majú poťah z výťažkami z Aloe Vera, ktorý je veľmi príjemný na dotyk a má dokonca aj antialergické vlastnosti.

Cenovo dostupné a kvalitné latexové matrace

Základom latexových matracov je prírodný kaučuk, ktorý sa ďalej spracováva. Kombinuje sa so syntetickým kaučukom a táto zmes sa nechá vypeniť v špeciálnych formách. Latexové matrace sa vyznačujú výnimočnou pružnosťou a kvalitou. Majú odľahčujúce a prevzdušňujúce otvory. Latexové matrace sa dokážu prispôsobiť ľudskému telu. Majú dlhú životnosť a nedochádza u nich k preležaniu. Ich hlavnou prednosťou je tvarová stálosť a elasticita.
Pre väčšinu ľudí postačujú aj takzvané pružinové matrace, ktoré majú primerané ortopedické vlastnosti a zároveň zaisťujú vzdušnosť lôžka. Pružinové matrace sa dajú kúpiť relatívne lacno. To, že sú lacné však neznamená, že sú aj menej kvalitné. Práve na pružinové matrace existuje veľa zliav a akcií, takže ich dostať kúpiť za zlomok pôvodnej ceny. Často sa stretnete s akciami typu 2 za cenu jedného, čo je skvelá voľba pre páry, ktoré sa rozhodli pre kúpu nových matracov.

Matrace na mieru
Ľudia, ktorí majú špecilálne požiadavky, istotne uvítajú matrace na mieru. Táto možnosť sa využíva, ak potrebujete nový matrac s netradičnými rozmermi, ktoré sa štandardne nevyrábajú. Za špeciálne požiadavky sa však aj špeciálne platí, preto by ste si mali pripraviť väčší rozpočet, v prípade že sa sa rozhodli pre kúpu matracu na mieru.

Related Post