• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Oprava autoskla vám ušetrí peniaze

21/02/13 Tags: Aditiva, auto, automobil, Automobily, autosklo, autosklo Bratislava

Prasklo vám čelné sklo na aute? Táto situácia je každému dobre známa, cesty sú plné posypového materiálu a stačí jeden kamienok a problém je na svete. Ak máte poškodené čelné sklo pri policajnej kontrole môžete dostať pokutu. Čo teda robiť, keď vám počas jazdy kamienok poškodí čelné sklo?

Dnes už nie je problém takto poškodené čelné sklo opraviť. Oprava čelného skla šetrí hlavne peniaze a čas. Rýchla oprava praskliny na čelnom skle je dôležitá hlavne preto, že sa zabráni ďalšiemu praskaniu autoskla. Čelné sklo je možné opraviť do 45 minút. Opravou čelného skla sa vyhnete časovo aj finančne náročnejšej celkovej výmene autoskla. Cena takejto opravy sa pohybuje okolo 30€, čo je rozdiel oproti výmene autoskla, za ktorú zaplatíte od 200€ vyššie.

Kedy je možné čelné sklo opraviť?
Autosklo je možné opraviť v prípade, že:
• poškodenie je menšie ako dvojeurová minca
• poškodenie sa nenachádza vo výhľade vodiča
• poškodenie je viac ako 6 cm od okraja čelného skla.

Aký je postup opravy čelného skla?
Autosklo je potrebné opraviť čo najskôr, aby sa zabránilo rozširovaniu poškodenia a prenikaniu nečistôt do poškodenej časti. Technik najskôr očistí poškodené miesto od nečistôt a úlomkov skla. Poškodené miesto sa odspodu nahreje. Následne sa pod tlakom nanesie špeciálna priesvitná živica, ktorá vyplní poškodenú časť autoskla. Živica sa nechá vytvrdnúť pod UV lampou. Takto opravené čelné sklo získa pôvodné mechanické vlastnosti a zmenší sa aj optická stopa po poškodenej časti.

Je poškodenie čelného skla väčšie?
Ak je poškodenie čelného skla väčšie a nie je možné ho opraviť, je potrebné čelné sklo vymeniť za nové. Výmena autoskla je oveľa náročnejšia ako jeho oprava. Je potrebné nahlásiť poškodenie do poisťovne a dohodnúť si obhliadku vozidla. Čelné sklo je možné si pripoistiť, vyhnete sa tak plateniu spoluúčasti pri poistnej udalosti.

Viac informácií sa dozviete na našej stránke: Autosklo Bratislava – MG Auto s.r.o.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273