• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Čas sú peniaze

26/09/14 Tags: autodoprava, burza nákladov a voľných vozidiel, dopravný barometer, GPS sledovanie vozidiel, náklady, prepravy

Dcérska spoločnosť Quehenberger slávi vďaka TimoCom bleskový úspech

Düsseldorf, 10. 9. 2014. Kto hľadá, nájde. Svoju skúsenosť s týmto príslovím má aj bulharská dcérska spoločnosť salzburskej firmy Quehenberger Logistics, ktorej sa od roku 2012 darí nachádzať spoľahlivých dopravcov a partnerov pravidelne a maximálne do štyroch hodín. Pri ich vyhľadávaní totiž tento logistický koncern používa burzu nákladov TC Truck&Cargo®®, európskeho lídra od spoločnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH.

Firma Quehenberger bola založená v roku 1965 v Rakúsku. Dnes tento dodávateľ služieb v oblasti logistiky patrí k najmodernejším podnikom v odbore. Ako špecialista na manažment prepravy a na sieťovú a kontraktnú logistiku disponuje najmodernejšou flotilou nákladných vozidiel zahŕňajúcou vyše 450 vozidiel. Úspech tejto tradičnej firmy dokazuje aj celkový počet 2600 zamestnancov, ktorí pracujú v 89 pobočkách v 18 štátoch. Väčšina pobočiek sa nachádza vo východoeurópskych a balkánskych štátoch. Patrí k nim aj Quehenberger Logistics BLG EOOD v bulharskom hlavnom meste Sofia, ktoré má optimálnu zemepisnú polohu a napojenie na firemnú skupinu.

Úspech do štyroch hodín
Dcérska spoločnosť sa špecializuje na presné dodávky jednotlivých i kompletných nákladov z Európy a do Európy. Vo firme sa myslí vždy dopredu, čo dokazujú najmä posledné roky, v ktorých spoločnosť zažila rýchly a veľký rast. Rastie však nielen firma, ale aj paleta produktov. Napríklad tento rok sa portfólio rozšírilo o nový produkt v oblasti logistiky textilu.
O tom, že dynamický a rozmanitý záber zároveň znamená aj mnoho prekážok, sa presvedčil aj vedúci bulharskej pobočky Vencislav Kirov: „Každodenné hľadanie nových dopravcov a partnerov je pre nás vždy veľkou výzvou. Preto od roku 2012 používame burzu nákladov a voľných vozidiel TC Truck&Cargo® od spoločnosti TimoCom.“ Bolo to dobré rozhodnutie, lebo užívatelia tejto platformy majú každý deň prístup k až 450 tisícom ponúk nákladov a voľných vozidiel od vyše 33 tisíc overených partnerov z oblasti dopravy. „Odkedy používame platformu, ušetríme enormné množstvo času, čo je obrovské plus. Jednoducho tu uverejníme naše ponuky a o krátku chvíľku už máme vhodného obchodného partnera. Priemerne to trvá maximálne štyri hodiny, čo je pre nás dôkaz, že sme sa rozhodli pre správneho poskytovateľa,“ hovorí Kirov. A pre softvérovú firmu TimoCom je to súčasne neklamné znamenie, že od roku 1997 pre svojich 100 tisíc užívateľov poskytuje najlepšie služby.

Viac informácií o spoločnostiach TimoCom a Quehenberger nájdete na www.timocom.sk a www.quehenberger.com.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273