Skúste zabojovať proti smogu aj Vincentkou

Obľúbená minerálna liečivá voda Vincentka vyvierajúca v Kúpeľoch (Lázních) Luhačovice pomáha aj pri smogových situáciách, aké sa tento rok v zime na dlhší čas opäť objavili v priemyselných aglomeráciách. Postihnutým uľahčuje vykašliavanie prachových častíc, ktoré sa dostávajú do pľúc pri dýchaní znečisteného vzduchu. Najvhodnejšia je aplikácia Vincentky inhaláciou, ale účinné je aj jej užívanie sprejom, preplachovanie dutín prípravkom z Vincentky Nasalis, prípadne kloktanie. Informuje o tom Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš.

images_palace_palace-29

„Vincentka nenahrádza lieky a je len podporným a doplnkovým prípravkom pomáhajúcim telu zbaviť sa hlienov vykašliavaním. Tým sa z pľúc vykašliavajú aj prachové častice obsiahnuté v smogu a zlepšuje sa dýchanie. Ak je však pacient astmatik alebo alergik, nesmie vynechávať predpísanú liečbu kortikoidnými prípravkami. Vincentka však nepriamo uľahčením dýchania znižuje ich spotrebu, no nenahrádza ich. Dobré skúsenosti s Vincentkou majú aj čínski dopravní policajti, ktorí ju požívajú v boji proti dôsledkom smogu. V práci ju inhalujú cez rozprašovače, pretože im pomáha vykašliavaním hlienov odstraňovať smogové častice z priedušiek. Vincentku skúšali už pred niekoľkými rokmi, ale potom bol program na určitý čas pozastavený. Na tlak verejnosti, aby sa riešila situácia dopravných policajtov trpiacich na dýchacie problémy končiace až úmrtiami, ho opäť obnovili. Čínski policajti sa sami ozvali nášmu distribútorovi, že chcú obnoviť spoluprácu a znovu začali testovanie. Vyzerá to nádejne a sme pripravení dodávať aj väčšie množstvo,“ konštatuje J. Šumšal.

1kr-r

Dodáva, že nech už pochádzajú smogové častice z dopravy, priemyselných zdrojov, lokálneho kúrenia, či diaľkových prenosov, sú pre telo škodlivé. Preto je dôležité, aby sa ich telo zbavilo čo najskôr a v najvyššej možnej miere. Vykašliavanie je jedným zo spôsobov ako sa ich čiastočne zbaviť.

Smog je označenie pre mimoriadne znečistenie ovzdušia pri nepriaznivých meteorologických podmienkach. Pri smogovej situácii sa v ovzduší hromadia škodlivé látky a dochádza k prekročeniu prípustných hodnôt koncentrácie týchto látok, čo môže mať negatívny vplyv na zdravie. Takzvaný redukčný smog (londýnsky, zimný) zvyčajne vzniká pri teplotnej inverzii. Oxidy síry, dusíka, prachové častice a ďalšie látky potom spolu s hmlou vytvárajú hustý aerosól, ktorý pri vdýchnutí poškodzuje sliznicu.

_MG_9385_1280x853_1600x1066

Predovšetkým deti, alergici aj ľudia s oslabeným imunitným systémom, sú v znečistených aglomeráciách častejšie náchylní na ochorenia dýchacích ciest. Ako pomáha Vincentka, ak už choroba dýchacích ciest prepukne? Okrem prepláchnutia dutín (resp. vystriekania sprejom) a kloktania, sa Vincentka aplikuje aj inhaláciou. Na inhalovanie sú najlepšie originálne inhalátory, ktoré sú dostupné v lekárňach. Skúsiť môžete aj jej aplikáciu cez vyvíjač pary. Pomôže však aj improvizované vdychovanie ohriatej Vincentky nad hrncom s hlavou prekrytou uterákom, alebo pobyt v kuchyni, kde ju dlhšie varíme v odkrytom hrnci.

Vincentka pomáha odstraňovať sekundárne následky a nepríjemné sprievodné prejavy ochorenia dýchacích ciest. Predovšetkým pomáha zlepšovať dýchanie. Pri ochoreniach dýchacích ciest sa nadmerne tvoria hlieny, ktoré blokujú dýchacie cesty, dutiny a hromadia sa v hrtane, nose a priedušnici. Svojou konzistenciou len veľmi ťažko dovoľujú ich vykašliavanie či vyfúkanie. Práve tu pomáha Vincentka – oxid uhličitý, ako aj soli v nej obsiahnuté, majú tú schopnosť, že rozpúšťajú hlieny a následne umožňujú pacientovi, aby sa ich zbavil. Všeobecne možno povedať, že Vincentka je najlepší podporný prostriedok pre uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách. Príznaky týchto ochorení trvajú spravidla týždeň, dva a niekedy aj viac, čiže ide o veľmi významnú pomoc, ktorá potom umožňuje telu, aby sa zameralo na boj s pôvodcom infekcie. Vincentka pomáha nielen pri rozpúšťaní hlienov a ich vykašliavaní, ale aj pri zablokovaní nosových aj prínosových dutín po nahromadení hlienov, ktoré sa bežne nerozpúšťajú. Pri zablokovaní dutín môže dôjsť k ich zápalu, často sprevádzanému vysokými teplotami a chronickými ochoreniami. Pre takéto prípady vyvinuli špeciálne koncentrát Vincentka NASALIS s plastovou kanvičkou na preplachovanie dutín a nosohltanu, zbavený oxidu uhličitého.

Vincentka je silne mineralizovaná minerálna voda s vysokým obsahom fluoridov a kyseliny boritej. Je to zvyšková morská voda z pravekého treťohorného mora, ktorá zostala uväznená medzi vrstvami hornín pod Luhačovicami. Zo zemských hlbín ju obohacuje oxid uhličitý a riedi sa obyčajnou podzemnou vodou. Pri svojej ceste na povrch prechádza rôznymi vrstvami hornín a rozpúšťa stopové prvky, takže nakoniec obsahuje takú širokú škálu prvkov ako máloktoré iné minerálne vody. Vincentka obsahuje ióny sodíka, draslíka, vápnika, lítia, horčíka, fluóru, chlóru, jódu a železa; železo je však pred stáčaním do fliaš odstraňované. Obsahuje aj biogénne prvky ako je lítium, rubídium, cézium, meď, zinok, vanád, chróm, kobalt vo fyziologickom pomernom zastúpení. A čo je veľmi dôležité – osmotickým tlakom 634,7 kPa sa približuje osmolarite ľudskej krvi a vnútrobunkových tekutín. Aj preto je tak účinná, že je pre telo v tej najprijateľnejšie forme.

Luhačovice vo svete táto minerálka preslávila. Meno Vincentka pochádza od grófa Vincenta (z rodu Serenyiovcov), ktorý dal v Luhačoviciach koncom 18. storočia postaviť prvé liečebné a ubytovacie zariadenia. Názov Vincentka sa objavil v roku 1792. História predaja Vincentky v fľašiach má takmer 200 rokov a siaha do roku 1820. História kúpeľníctva v Luhačoviciach však siaha až do roku 1590. V ČR je mimoriadne obľúbená a známa takmer všetkým spotrebiteľom. Známa a obľúbená je však aj na Slovensku a v ďalších krajinách. Prioritou sú český a slovenský trh, ale Vincentka sa celkovo vyváža do 6 krajín sveta – na Slovensko, do Číny, Ruska, na Cyprus, Ukrajinu a do Estónska. Vincentka, a. s., ročne predá vyše 4 milióny 0,7 l fľaškových balení Vincentky.

Viac informácií je na www.vincentka.cz

Related Post