• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

O tom, že nie je jedno, kam nanášate parfum

05/12/12 Tags: parfum

Nie je jedno, kam nanášame parfumUrčite poznáte takú tú frázu o knihách: “Povedz mi čo čítaš a ja ti poviem, kto si.” Zrejme nikoho neprekvapí, keď to môžeme aplikovať aj na iné oblasti. Vymeňte za knihy trebárs hudbu, alebo filmy. Prípadne si samy na sebe môžete vyskúšať, ako posudzujete svoju známu či priateľa podľa toho, ako má vybavený byt. Nuž a niečo podobné sa dá aplikovať aj na parfumy.

Treba povedať, že už výber parfumu čo to napovedá o jeho nositeľke. Je to temperamentná osoba, ktorá s výraznou vôňou alebo nesmelo zvodná slečna so sladkastým nádychom parfumu? Lenže nie len parfumom sa dávame poznať. Dôležité je aj to, kde si parfum aplikujeme.

Tu by sme mohli tak trochu úslovie o knihách pozmeniť: “Ukáž mi, kam si dávaš parfum a ja ti poviem, kto si.” A kdesi som aj počula, že parfum by som si mala aplikovať presne na tie miesta, kde chcem, aby ma bozkávali muži. Najčastejšie miesta sú však krk, za ušami, do dekoltu a zápästie. Poniektoré dokonca nevynechajú ani kolená. Tak čo teda o nás jednotlivé miesta povedia?

Parfum pod kolenami

Začnem trochu netradičným umiestnením – kolená. Málokto by epicentrum vône očakával práve tam. Je to taká záhada. Presne toto slovo vystihuje dámu, ktorá sa rozhodne aplikovať parfum na toto miesto. Tajomná a záhadná žena so zmyslom pre pestrosť a fantáziu v každej oblasti.

Vôňa na oblečení

Oblečenie sú akousi našou ulitou a krytom. Aj preto sa ženy so sklonom dávať parfum na oblečenie vyznačujú ostychom a odstupom. Len ťažko si niekoho pripustia k sebe a keď už, je to výsledok dlhého úsilia plného trpezlivého dobýjania.

Zápästie

Jedno z tých tradičnejších miest. Rituálnych. Pár kvapiek a hotovo. Vôňa parfumu sa nerozlieha naplno, iba tak decentne. No v plnej sile ju pocíti ten človek, ktorého objímete. Naznačuje to vašu samostatnosť, nezávislosť a cieľavedomosť.

Krk a dekolt

Vôňa parfumu je pre ženu, ktorá najviac využíva tieto miesta, súčasťou jej každodennosti, jej bytia. Je jej zvykom, rovnako ako umývanie zubov. Takýto charakter si hľadá najkratšie cesty na dosiahnutie cieľa, s ostatnými jedná priamo a na rovinu. Jednoducho človek, ktorý sa na nikoho nehrá.

Parfum a vlasy

Okola vašej kolegyne sa šíri fantastická vôňa a ani za nič neviete prísť na to, či je naozaj ona jej pôvodcom? Nuž vedzte, že je a že si svoj obľúbený parfum aplikuje do vlasov. Táto “neidentifikovateľnosť” navodzuje dojem romantiky, trochu záhadnosti a neprístupnosti. Ale s veľkým prísľubom, že lichôtky mužského pokolenia neostanú nepovšimnuté.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273