• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Kúpele Luhačovice sú ,,Kúpeľnou jednotkou v Luhačoviciach“

15/01/13 Tags: Kupele luhacovice, lieciva voda, liecive pramene, minerálne pramene, Vincentka

V Luhačoviciach pôsobí niekoľko spoločností poskytujúcich kúpeľné a rekreačné služby. Najväčšou z nich sú Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.), ktoré začali vlani používať označenie ,,Kúpeľná jednotka v Luhačoviciach“ (Lázeňská jednička v Luhačovicích). Označenie symbolizuje fakt, že akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice je najväčším poskytovateľom služieb v Luhačoviciach. Zároveň vlastní a stará sa o kúpeľný areál s rozlohou 20 ha, vrátane kúpeľnej kolonády a divadla. Informoval o tom Jiří Dědek, obchodný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

,,Akciová spoločnosť má v správe 13 zo 16 luhačovických minerálnych prameňov, z ktorých sú najznámejšie Vincentka, Aloiska, Ottovka a prameň Dr. Šťastného. Aj keď akciová spoločnosť nie je jediným poskytovateľom služieb v Luhačoviciach, jednoznačne je najväčším a ako jediná sa stará o vnútorné kúpeľné územie Luhačovíc, verejne prístupné stavby i pramene. Rovnako tak zaisťuje hlavnú časť kultúrnych programov a starostlivosť o pamiatkový odkaz najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Udržiavanie kúpeľného genia loci tak nesie akciová spoločnosť sama. Všetky vymenované dôvody ju oprávňujú na využívanie označenia Kúpeľná jednotka v Luhačoviciach“, konštatoval J. Dědek.

Dodal, že pre naplnenie označenia kúpeľnej jednotky má akciová spoločnosť tie najlepšie predpoklady. Do všetkých liečebných i wellness zariadení, vrátane hotela Alexandria, je privedená prírodná liečivá voda, ktorá je využívaná na uhličité kúpele, rôzne druhy inhalácií, kloktanie a pitné kúry. Len vlani poskytla akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice 69 018 uhličitých kúpeľov a 147 095 individuálnych inhalácií.

„Na rozdiel od iných poskytovateľov služieb môžeme garantovať klientom akciovky možnosť absolvovať procedúry s využitím prírodnej liečivej vody. S výnimkou jednej ďalšej spoločnosti sa touto výhodou nemôže pochváliť nikto z desiatok podnikateľov v Luhačoviciach. Bez využívania prírodného liečivého zdroja sa nedá o serióznom poskytovaní kúpeľných služieb v Luhačoviciach vôbec hovoriť. Navyše Kúpele Luhačovice, a.s. spravujú i symboly Luhačovíc – pramene. Rovnako sedemnásťčlenný tím skúsených lekárov nemá v Luhačoviciach obdobu. Nespornou výhodou pre hostí z radov pacientov je aj 24-hodinová lekárska i sesterská služba, ktorá je zaisťovaná ako v liečebniach pre dospelých, tak pre deti. Výhodami pre hostí akciovky je stále sa zdokonaľujúci a rozširujúci systém výhod, bonusov a zliav. Zľavová karta oprávňuje napríklad k zľavám v reštauráciách a cukrárňach a stretla sa s veľkým úspechom“, uzavrel J. Dědek.

10 + 1 dôvod prečo byť hosťom „akciovky“

– garantujeme využívanie najznámejšieho prameňa Vincentky a ďalších 12 prírodných minerálnych prameňov na liečebné účely pre našich hostí
– prírodná minerálna voda je vo všetkých našich liečebných zariadeniach
– v Luhačoviciach poskytujeme najviac procedúr s využitím prírodného liečivého zdroja
– garantujeme najširšiu ponuku liečebných, relaxačných a wellness pobytov
– garantujeme najrozmanitejšiu ponuku ubytovania od penziónov po hotely ****
– každoročne pricestuje najviac hostí práve do našej spoločnosti
– zľavy pre hostí „akciovky“ – do reštaurácií a kaviarní, na kultúru, zájazdy, do bazénov a wellness centra…
– odbornosti našich lekárov pokrývajú celé liečebné spektrum
– garantujeme 24-hodinovú lekársku a sesterskú službu pre dospelých i deti ako jediní v Luhačoviciach
– staráme sa o kolonádu, parky, chodníky, verejne prístupné stavby a 13 minerálnych prameňov
+
– ponúkame stabilitu najväčšej kúpeľnej skupiny v ČR Spa & Wellness Nature Resorts, ktorá vznikla pred dvomi rokmi spojením kúpeľov v Luhačoviciach a Jáchymove (Lázní Luhačovice a Léčebných lázní Jáchymov). Kúpeľná skupina tak disponuje spolu 2198 lôžkami pre dospelých a ďalšími 258 lôžkami pre deti, v detskej liečebni v Luhačoviciach.

Viac informácií: www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273