• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Krásne dlhé vlasy – realita!

27/09/12

Sú vaše vlasy krátke, slabé, bez lesku? Blednete závisťou keď vidíte celebrity s tými krásnymi a hustými vlasmi? Už nemusíte, clip-in vlasy sú pre vás tou správnou voľbou.

Vlasy, ktoré sa používajú do príčeskov sú všetky prirodzené a mnoho z nich pochádza najmä z Indie. Je to hlavne preto, lebo hinduistické ženy si od narodenia až po sobáš nemôžu ostrihať svoje vlasy a keď sa vydajú, tak ostrihanie ich dlhých vlasov je vlastne rituál a akousi vstupenkou do manželstva, krok do nového života. Takéto vlasy sú veľmi zdravé, pretože netrpeli žiadnym trvalým typom procedúry, či zafarbením. Vlasy sa starostlivo pripravujú a tkajú sa do „záclony“ alebo sa balia do pramienkov a sú posielané do Európy alebo Ameriky, kde je po nich veľký dopyt. Väčšina príčeskov sa „tká“ metódou REMY, t.j. je všetky vlasy sú šité v rovnakom smere od korienkov ku končekom, čím si zachovávajú svoj prirodzený vzhľad a nechlpia sa.

Existujú rôzne spôsoby predlžovania vlasov, od krúžkov, uzlíkov, clip-in vlasy, po keratín.

Vlasové krúžky sú z tvarovateľného materiálu, preto nie je problém pri spojení vašich vlastných prameňov vlasov s tými nadpojenými. Používajú sa na to kliešte, ktoré dovolia uzavrieť svorku, tak že oba pramene sú spojené. Krúžky klesajú s rastom vašich vlasov a po dvoch až troch mesiacoch je nutné ich opäť otvoriť a posunúť vyššie. Táto metóda patrí k  najviac používaným aj preto, lebo najpevnejšie drží na mieste. Môže sa používať nielen s pramienkami, ale aj s celým „závesom“ vlasov.

Keratín je syntetická zložka, podobná proteínu s tým istým názvom, ktorý obsahuje aj náš vlas. Slúži na upevnenie vlastných prameňov vlasov s tými nadpájanými prostredníctvom zahrievania. Je prirodzené, že po niekoľkých mesiacoch z dôvodu rastu prirodzených vlasov, sa musí celý proces znova zopakovať.

Príčesky vo forme clip-in sú akési „závesy“ vlasov rôznych šírok, ktoré sa uchytávajú do vlasov vo viacerých vrstvách a sú zaistené malými klipsami alebo hrebienkami, ktoré sú skryté a nie je ich vidieť. Tento typ predlžovania vlasov prevyšuje takmer všetky ostatné, pretože má mnoho výhod, napríklad jednoduchá aplikácia a takmer žiadna starostlivosť a údržba. Predĺžiť vlasy prostredníctvom clip-in si môžete aplikovať ako aj odstrániť vy sama v priebehu niekoľkých minút, bez toho aby ste museli ísť k profesionálke. Zahŕňa to aj  samostatné umývanie a starostlivosť o vlasy, čo tiež prispieva k dlhodobejšiemu trvaniu vašich predĺžených vláskov. Vydržia nielen každodenné nosenie, ale zachránia vás najmä v takých situáciách keď potrebujete nejaké spoločenské účesy, ako svadba či účes na stužkovú.

Tipy pre udržanie vášho príčesku.

Používajte jemný šampón a kondicionér a pred umytím si prečešte kefou na vlasy zachlpené pramienky vlasov. Pred spaním sa odporúča dať vlasy do copu, čo tiež zabraňuje zamotaniu. Ak je to možné, vyhnite sa trvalým farbám na vlasy a radšej použite tie polopermanentné farby, najlepšie bez amoniaku alebo peroxidu pri bielení vlasov. Nepoužívajte kefu, prečešte ich radšej hrebeňom s redšími zubami a nesušte ich uterákom, odporúča sa ich do uteráka len zabaliť, aby sa nezamotali. Inak ich môžte bežne sušiť s difúzorom, kulmovať a žehliť.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273