• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Ako vytvarovať boky?

20/10/11 Tags: boky, chudnutie, cviky, cviky na boky, cviky na chudnutie

Zbaviť sa nepríjemných „špekov“ na bokoch sa naozaj dá. Na začiatok si však treba pripomenúť, že neexistujú cviky na boky, pri ktorých by sa Vám spaľoval tuk cielene z bokov. Nemožno teda prehlásiť: „cvičte tieto cviky a bude sa Vám spaľovať tuk na bokoch“
Pri cvičení sa spaľuje tuk z rôznych častiach tela, odkiaľ sa však bude spaľovať najskôr ovplyvniť naozaj nemožeme. Záleži to od mnohých faktorov – životosprávy, hormónov, vo výnimočných prípadoch môže mať na spaľovanie tuku vplyv aj dedičnosť.
Ako sa teda zbaviť prebytočného tuku na bokoch?
1. Kardio cvičenie
Kardio pohyb je najúčinnejší na chudnutie a spaľovanie tukov a preto je potrebné aby sa stal Vašou pravidelnou súčasťou života.
Čo znamená kardio pohyb?
Dlhšia, športová záťaž na cca 60-65% vašej maximálnej tepovej frekvencie. Maximálna tepová frekvencia sa vypočíta takto:
ženy: 226 mínus Váš vek
muži: 220 mínus Váš vek
Môže sa teda jednať napríklad o pomalší spinning, rotoped, jazdu na bicykli, pomalší beh a pod – treba vždy vydržať aspoň 30 minút, ideálne 50 minút.
2. Cviky na spevnenie bokov – to sú cviky, ktoré sa zameriavajú na pohyb svalu “tensor fasciae latae” a ďalších okolitých svalov. Dosiahne sa tým optické zmenšenie bokov a táto problémová partia sa začne tvarovať. Najefektívnejší cvik na boky je tento:
Ľahnite si na bok, nohy sú napnuté, obe špičky ukazujú priamo pred seba. Teraz pomaly zdvihnite vrchnú nohu – a ak zistíte, že noha nejde zdvihnúť príliš vysoko – potom toto cvičenie robíte správne (akonáhle totiž špička vrchnej nohy mieri nahor a nie pred seba, pôjde Vám noha zdvihnúť vyššie – ale už neposilňuje tie správne svaly). V hornej polohe vydržte pár sekúnd a nohu opäť vráťte dole a opakujte 50 krát. Nohy potom samozrejme vystriedajte. Akonáhle budete tento cvik dokonale ovládať, môžete skúsiť aj jeho rôzne variácie ako napríklad pokrčenie oboch nôh do pravého uhla a zdvíhanie hornej nohy. Toto je nielen skvelý spôsob ako vytvarovať boky, ale patrí aj medzi najlepšie cviky na zadok.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273