67% mužov po päťdesiatke trpia poruchami erekcie, ale len 10% ju rieši!

Pritom nejde len o sex. Poruchy erekcie môžu súvisieť aj s inými závažnejšími chorobami ako sú cukrovka, ochorenia srdca a ciev, vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, depresie, ochorenia prostaty atď.

Vyšší vek so sebou nesie zdravotné špecifiká dané okrem iného úbytkom pohlavných hormónov. To sa samozrejme týka oboch pohlaví. Aj u mužov tak môžeme hovoriť o zdravotných problémoch spojených s “mužským prechodom” – andropauzy ( “The Aging Male”). Zatiaľ čo väčšina päťdesiatničiek na sebe prejavy prechodu pozoruje – najčastejšie vo forme návalov tepla, potenie, nespavosti a tiež psychických ťažkostí, ako sú zvýšená nervozita či podráždenosť, muži v prechode najčastejšie trpia poruchami erekcie. Na rozdiel od žien však úplná väčšina mužov o existencii mužského prechodu nevie. Nevie teda ani, že porucha erekcie je aj v tomto veku ľahko liečiteľná. Porucha erekcie – erektilnej dysfunkcie – ovplyvňuje nielen kvalitu sexuálneho života, ale aj mužskú psychiku. Postihnutí muži potom trpia zníženým sebahodnotením, podliehajú pocitom viny, úzkosti, strachu z pokusu o styk, obavám zo straty partnerky a depresii a zbytočne predčasne rezignujú na sexuálny život.

S tým ostro kontrastuje skutočnosť, že len 10% mužov vyhľadá lekársku pomoc. Väčšina skôr experimentuje s potravinovými doplnkami či afrodiziaká a keď sa želaný účinok zákonite nedostaví, definitívne na sex rezignujú.

Aké je teda riešenie? Snáď najdôležitejším momentom je, aby muž zobral odvahu, nemlčal, nerezignoval na sex a vyhľadal lekára. Lekár potom navrhne najvhodnejší spôsob liečby s ohľadom na celkovú diagnózu pacienta. Nie je totiž žiadna hanba, keď časť tela nefunguje, ako má. Keď slabne zrak, málokto sa zdráha ísť k očnému lekárovi pre okuliare.

Ďalšie informácie na : www.erekcia.webjet.sk

Related Post