• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Prvé používanie autobatérie – ako na to?

14/02/13 Tags: Batérie

Ako sa správne starať o autobatérie, aby sme čoskoro nemuseli kupovať úplne novú? Prinášame niekoľko užitočných rád a tipov, ako predísť predčasnému opotrebovaniu akumulátora.

Každá klasická autobatéria je naplnená elektrolytom, aby sa táto zmes nevyliala, je potrebné batériu skladovať vo vodorovnej polohe a znemožniť nakláňanie počas jej prepravy. Odporúča sa skladovať batérie na chladnom a suchom mieste a na plusovom póle ponechať ochranný kryt.

Na Slovensku sú batérie dodávané už naplnené elektrolytom, preto sa nemusíme trápiť s ich napĺňaním. Ak však pri prvom naštartovaní nastane problém, je potrebné batériu dobiť.
Pri inštalácii batérie do automobilu, neodstraňujte ochranný kryt. Tiež sa odporúča očistiť póly batérie a spojovacie káble. Ako prvý pripojte plusový pól a ubezpečte sa, že je spojenie dotiahnuté. Nezabudnite nechať na batérii otvorený aspoň jeden odplyňovací otvor.
Batériu vždy udržujte čistú a suchú. Pravidelne kontrolujte hladinu elektrolytu a ten podľa potreby dopĺňajte destilovaou vodou, pričom sa vyhnite používanie elektrolytových prísad. Ak používate batériu so zátkami, vymieňajte ich vždy len za zátky rovnakého druhu.

Pre výber potrebného druhu batérie navštívte stránku www.batimex.sk, kde nájdete všetkypotrebné informácie.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273