• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Šachy

18/06/12 Tags: šachy

Šach, hra kráľov a panovníkov, bol objavený v Perzii okolo roku 500. Do Európy sa dostal okolo 11 storočia. Od tej doby sa ľudia na túto hru pozerajú so záujmom a obdivom. Stať sa dobrým šachistom vyžaduje trpezlivosť, pokoj, rozvahu a v neposlednom rade pevné nervy. Šachy hrajú vždy dvaja hráči, rozdelení podľa farby figúrok, na bieleho a čierneho. Cieľom je dať mat tomu druhému. Každá figúrka má svoju hodnotu.

Postavenie týchto figúrok je presne dané na začiatku hry pravidlami, takže aj jeden aj druhý hráč májú vyrovnané šance. O pripomenutie s bežným životom hovoria aj výrazy používajúce pri šachu. To sú napr.: rošáda, postavenie, partia. Táto hra je veľmi priaznivá pre vlastnosti človeka, ako koncentráciu či bojovnosť. Dve ​​na prvý pohľad protichodné vlastnosti, ktoré sa práve pri šachu dopĺňajú.

Šach je hra, ktorá sa dá hrať kdekoľvek a nepotrebujete žiadny špeciálny povrch. Stačí vám deka alebo akýkoľvek rovný povrch, šachovnica a figúrky. Práve na taký vonkajší povrch sú vhodné magnetické sady šachovníc a kameňov. Na trhu možno nájsť rôzne druhy. Kúpiť sa dajú elegantné drevené, ktoré sú rozdelené ešte aj na luxusné, umelé, alebo historické cínové šachy.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273