• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Cviky na pevný zadok

21/10/11 Tags: chudnutie, cviky na zadok

Vymodelovať zadok do ideálneho tvaru nie je vôbec ľahké, ale pravidelnosťou cvičenia a dodržiavaním istých zásad to iste dokážete. Navyše cvičiť môžete z pohodlia domova a bez akýchkoľvek nákladov na drahé permanentky vo fitness centrách.

Iste budete súhlasiť, že „rozkysnutý“a trasúci sa zadok nie je na pohľad príliš vábny, keď sa k tomu navyše pridá celulitída, len ťažko naberáme odvahu vyzliecť sa do plaviek. Ak si vyhradíte dvadsať minút ráno a pätnásť minút večer na cvičenie, nebude mať problém svoje pozadie ukázať v nových bikinách. Ktoré sú najlepšie cviky na zadok?

Hoci zadok patrí do klasických problémových partií najmä u žien, nie je až tak ťažké si ho spevniť. Sedacie svalstvo potrebuje pravidelný tréning, ktorý zvládnete aj doma. Cviky na chudnutie je dôležité striedať a kombinovať s aeróbnym športom.

Zanožovanie v ľahu
Ľahnite si bruchom na podložku. Ruky zložte pod čelo. Nohy sú mierne rozkročené. Zdvihnite jednu nohu hore. S výdychom sa snažte zdvihnúť ju ešte o päť centimetrov vyššie, s nádychom vráťte nohu o päť centimetrov späť. Cičenie opakujte dvadsaťkrát na každú nohu, celkom tri série.

Zdvíhanie panvy
Ľahnete si na podložku, ruky sú pozdĺž tela. Pokrčte obe kolená, vysuňte panvu a stiahnite zadok, ktorý pomaly dvíhate hore. Dole sa vraciate stavec po stavci rovnako pomaly a dbajte na to, aby boli sedacie svaly stále stiahnuté. Panva sa podložky nesmie dotknúť a cvik opakujte 50 krát. Pre väčšiu náročnosť môžete zapojiť aj stehenné svaly v pozícii, kedy je panva hore, kolená dávajte od seba a k sebe. Zadok je po celú dobu cvičenia stiahnutý. Toto je nielen skvelé cvičenie na zadok, ale patrí aj medzi skvelé cviky na chrbát, hlavne jeho krížovú časť, ktorá veľmi trpí hlavne pri sedavých zamestnaniach.

Unožovanie
Kľaknite si na podložku, rukami sa oprite o zem. Ruky a nohy zvierajú s telom pravý uhol. Oprite sa o predlaktia, hlavu spustite dole tak, aby bola v predĺžení trupu. Jednu nohu zdvihnite do strany. Špička nohy tvorí fajku. S výdychom zdvíhajte nohu ešte vyššie, asi o päť centimetrov, s nádychom ju vracajte späť. Opakujte dvadsaťkrát na každú nohu v troch sériách.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273