• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Google – na pomoc vášmu podnikaniu.

24/11/11 Tags: ako podnikat, google adsense, google adwords

Google? Asi by sme len ťažko hľadali niekoho, kto sa ešte nestretol s týmto menom a pre mladú generáciu Google je prirodzenou súčasťou ich života ako bolo niekedy televízné vysielanie pre ich rodičov a rozhlasové pre starých rodičov. Väčšina z nás používa Google internetový vyhľadávač denno denne , či už pri práci , vzdelávaní alebo zábave. Google sa stal zaužívaným termínom pre veľké množstvo domácností po celom svete. Napriek tomu, že Google mnohí používame , nie všetci vieme , že Google umožňuje aktivity pre internetové podnikanie prostredníctvom rozličných programov , ktoré spoločnosť prevádzkuje. Medzi tieto navýznamnejšie programy patria:
• Google Affiliate Network
• Google Adsense
• Google Adwords

Google Affiliate Network je softvérová platforma, ktorá spája obchodníkov a publikateľov, ktorí majú záujem na vzájomne úspešnej podnikateľskej spolupráci. Pomocou tejto siete si publikovatelia (majitelia blogov, web-stránok) vytvoria partnerstvo s obchodníkmi ktorí ponúkajú svoje produkty a služby na Internete. Toto partnerstvo má za cieľ zvýšiť objem predaja produktov patričného obchodníka a tým spôsobom, že publikovatelia budú tieto produkty propagovať na svojích web-stránkách. Pre viacej informácií si pozrite článok: Ako začať podnikať cez Google Affiliate Network.

Google Adsense tento program nám umožní umiestnenie patričných inzerátov na naších vlastných web-stránkách, ktoré nám následne môžu priniesť stabilný finačný príjem.

GoogleAdwords tento program je vlastne protipól Google Adsense v tom zmysle , že my platíme Google za to , že naše vlastné inzeráty budú umiestnené na Google vyhľadávači, alebo Google Display Network. Program slži na zviditelnenie naších web-stránok s produktami a službami , ktoré ponúkame. Viacej na: Inzerovanie pomocou Google AdWords.

Určite veľa z nás vie , že Google umožňuje e-mailový účet zdarma tzv. Gmail, ale to ,že tiež umožňuje lacné telefonné spojenie cez túto službu už nie je až natoľko známe. Pre Američanov a Kanaďanov volanie cez Google Phone je zdarma po celej Severnej Amerike, pre ostatné krajiny ma Google nízke tarify. Napr. volať zo Slovenska na USA cez Google Phone stojí $0.012/minútu. Nevýhodou je , že musíme mať Gmail účet a prakticky voláte cez Internet prostredníctvom vášho počítača. Príjemca dostane váš telefonát cez regulárnu linku alebo cez mobil. Google Phone najlepšie funguje s Chrome internetovým prehľadávačom a musíte mať naištalovaný vioce and video chat plug-in.

Autor Ing. Peter Stanek www.webpodnikanie.com

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273