• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Doménový trik

27/06/12

Doménovým trikom sa môže dosiahnuť neobvyklé doménové meno, ktoré kombinuje jednotlivé úrovne domény na vyjadrenie celého významu. Najčastejšie sa využívajú samozrejme anglické slová a môžu tak vzniknúť adresy ako napríklad del.icio.us či goo.gl.

Pre doménové triky sú najčastejšie využívané (najčastejšie národné) koncovky .al, .as, .at, .in, .is, .it, .me, .us, alebo .co, keďže sú to vlastne krátke slovíčka z bežného anglického slovníka. Využívané sú tiež koncovky, ktorými sa dá “doplniť” konkrétne slovo z názvu domény, napríklad inter.net. Vďaka doménovým trikom sa dajú dosiahnuť tiež extrémne krátke doménové mená. Za všetky spomeňme stránku blo.gs, ktorá má vďaka doménovému triku až o tri písmenká kratší názov, ako by mala v prípade použitia obvyklého blogs.com. Triky s doménami sú tiež cenné pre adresy, ktoré sa neskôr presmerujú na celý názov a extrémne krátke verzie sa hodia najmä rôznym doménovým skracovačom, ktoré sa vo veľkom rozšírili hlavne s nástupom Twittera a jeho obmedzenými, maximálne 140 znakovými “statusmi.”

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273