• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Vedenie účtovníctva v barterových obchodoch

15/11/12 Tags: uctovnictvo
Ako na vedenie účtovníctva v barterovom obchode? Alebo ako dostaneme výmenu služieb či tovaru, na podvojné účtovníctvo? Barterový obchod je výmena tovaru alebo služieb bez použitia peňazí. V dejinách ľudstva je to pravdepodobne prvý spôsob obchodovania. Pred vynálezom platidla, teda peňazí, bolo barterové obchodovanie jedinou možnosťou, ako uskutočniť obchod. V 20. storočia dochádza k renesancii Barter v dôsledku skutočnosti, že peniaze prestávajú byť ekvivalentom skutočných hodnôt tovar tak, ako to bolo pri ich vzniku.

Preto vzniká rad špecializovaných spoločností, ktoré sa zaoberajú barterovým obchodom. Platidlom sa stáva tovar, alebo služba, ktoré majú svoju reálnu hodnotu, a v spojení s informácií vzniká špecifický nástroj pre podnikanie.

Prevádzkovateľ servera eBarter.cz Tomáš Sladký vidí prednosti barterového obchodu v tom, že na uskutočnený obchod netreba voľných peňažných prostriedkov. “Je to” len účtovné operácie, “hovorí Sladký.

V prípade priameho obchodu musí najprv účastník obchodu získať peňažné prostriedky prostredníctvom predaja svojich produktov a za tieto peniaze môže nakúpiť požadovaný tovar alebo služby. Do pozornosti dávame aj blog o účtovníctve. Viac na Vedenie účtovníctva v barterových obchodoch.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273