• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Sinumerik a simodrive na save-tech.sk

13/08/12

CNC je skratka anglického „Computer Numerical Control“, ktorá se používa i u nás. V spojení s obrábacím strojom možno používať ekvivalent “počítačom riadený obrábací stroj”, teda ide o obrábacie stroje využívajúce počítač “CNC riadiaci systém” k tomu, aby dokázali obrábať výrobok podľa dopredu pripravených technologických NC programov. V týchto strojoch sú použité riadiace moduly a  spoločnosť SAVE-TECH spol. s.r.o. ich dodáva pod hlavičkou firmy Siemens, konkrétne ide o typy SINUMERIK a SIMODRIVE.

Z produktového radu SINUMERIK ponúka niekoľko položiek. Možno spomenúť napríklad SINUMERIK s prívlastok 802, 810, či 840.

Čo sa týka produktu SINUMERIK 810D, tak ide o kompaktný a moderný digitálny CNC riadiaci systém s integrovanými digitálnymi pohonmi SIMODRIVE 611D. Je určený pre oblasť obrábacích, produkčných a manipulačných strojov s riadením až 6 osí a zaručuje vysokú dynamiku, presnosť, široké technologické možnosti a otvorenosť pre naprogramovanie neštandardných technologických funkcií.

SINUMERIK 840D SL je univerzálny a flexibilný CNC-Systém. Pre tento produkt sú typické vlastnosti ako decentrálny, rozširovateľný, otvorený, sieťový a so širokým spektrom funkcionality. Toto riadenie vhodné pre nasadenie v ktorejkoľvek technológii. SINUMERIK 840D SL určuje trend ohľadom dynamiky, presnosti a schopnosti integrovať sa do produkčnej siete.

SINUMERIK 802D SL je NC-riadenie, ktoré zjednocuje všetky jeho časti v jednom zariadení. SINUMERIK 802D SL poskytuje výkon a stabilitu (vďaka inovatívnemu prístupu pri plánovaní pohonov), jednoduchú obsluhu, programovanie a perfektnú manipuláciu (vďaka bežne dostupnej CF-karte, 64 MB do 1 GB, pre ukladanie, prenos a externé spracovanie NC-programov).

Z produktového radu SIMODRIVE spomenieme najmä SIMODRIVE 611, ktorý predstavuje modulárny a flexibilný pohon pre zariadenia. Umožňuje kombinovať individuálne pohonové celky, ktoré sú rýchlo a flexibilne prispôsobené na požadovaný výkon a počet osí. Typické je použitie v oblasti obrábacích strojov, robotov, manipulátorov, v náraďovniach, pri opracovaní foriem, pri lisoch a baliacich strojoch, pri produkčných strojoch pre opracovanie skla, dreva, keramiky, kameňa, ako aj iných produkčných strojoch a linkách. SIMODRIVE 611 pozostáva zo spoločného napájacieho modulu a viacerých individuálne skombinovaných funkčných modulov, z ktorých každý pozostáva z výkonového modulu a regulačného modulu. Vo svojich prevedeniach umožňuje riadiť synchrónne a asynchrónne servomotory so spätnou väzbou, ako aj štandardné asynchrónne motory bez spätnej väzby aj v zmiešaných celkoch, či už v prúdovej, rýchlostnej, momentovej, resp. polohovej väzbe.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273