• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Setobox prevedie digitálny signál na analógový

10/12/12 Tags: Setobox

Setobox je zariadenie, ktoré slúži k premene digitálneho signálu na signál analógový. Tento prístroj sa vyhotovuje v prípade, keď v televízore nie je digitálny tuner. Tuner chýba väčšinou len u starších typov televízorov, u tých novších – LCD a plazmových – nie je potrebné setobox kupovať. Tento prístroj sa zapojí medzi televíziu a anténu. V balení prístroja bude aj diaľkový ovládač, pomocou ktorého si budete voliť jednotlivé televízne programy. Pôvodný ovládač vám bude len ​​k základnému ovládanie televízie, teda napríklad k jej zapnutie alebo vypnutie. Toto zariadenie nie je problém pripojiť ku každému typu televízie. Keby súčasťou vášho televízora nebol takzvaný video vstup, je potrebné, aby ste si zaobstarali setobox s modulátorom.
Pretože existuje niekoľko druhov signálu, ktorý môže setobox prijímať, rozlišujeme aj niekoľko druhov tohto zariadenia. Môžete si zakúpiť buď setobox určený k príjmu signálu pozemného, ​​alebo na zachytenie signálu káblového, satelitného a internetového. Existujú samozrejme aj setoboxy, ktoré zvládnu prijímať dva typy signálu zároveň.
Setobox je zložený z niekoľkých častí. Tou najdôležitejšou je tuner, ktorého funkciou je spracovanie a dekódovanie signálu. Ďalšou časťou tohto prístroja je konektor, ďalej tiež modulátor, pevný disk, dekodér a EPG.
V obchode budete mať na výber z niekoľkých typov setoboxů. Najjednoduchším druhom setoboxu je taký, ktorý je určený iba na príjem satelitného digitálneho vysielania a na zachytenie pozemného digitálneho vysielania. Tento typ setoboxu je možné zakúpiť za pár stoviek korún. Ďalej sa predáva napríklad setobox s dvoma tunermi, ktorý slúži na príjem dvoch televíznych staníc zároveň. Tento druh setoboxu je možné zakúpiť približne za tritisíc korún. Ďalej si môžete vybrať napríklad z ponuky kombinovaných setoboxů, alebo si môžete zakúpiť setobox, ktorý slúži aj na nahrávanie, alebo tiež setobox, ktorý je určený pre počítač. Zaujímať by vás mohol aj satelitný komplet.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273