• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Sedenie – bolesť chrbtice.

09/12/12 Tags: e-shop, nábytok, zdravie, zdravotná starostlivosť, zdravy zivotny styl

21. storočie je storočím veľkoplošných TV, počítačov, notebookov, tabletov a mobilných telefónov. Väčšina týchto výdobytkov dnešnej doby sa obsluhuje, alebo sleduje v sede. Toto vyžaduje od človeka vykonávať sedavú činnosť niekoľko hodín denne, na čo ľudské telo nie je stavané. Tisíce rokov sa človek neustále pohyboval: lov zvierat, obrábanie pôdy…….A zrazu prišla doba automatizácie a človek od konca 80-tych rokov stále viac a viac denne sedí. Toto má za následok trvalé zaťažovanie chrbtice a následne jej deformovanie, kde už je len otázka času, kedy Vás chrbát od sedenia začne bolieť. Je to dané geneticky, ale aj vekom. Svalstvo človeka začína v priemere ochabovať od cca 35. roka života.
Preto treba vychádzať chrbtice v ústrety a sedieť na šikmom sedadle, tak aby mohla chrbtica zaujať ideálnu S-ovitú polohu. Toto môžete dosiahnuť sedením na kľakačke. Viac informácií nájdete na http://dexxtra.eu/stolicka-klakacka. Ideálne je kombinovať sedenie na kľakačke so sedením na fit lopte, ktorú kúpite takmer v každom športovom obchode. Bolesť chrbtice sa nazýva „chorobou 21. tisícročia“. Teda ak sa nechcete stať členom tejto obrovskej rodiny, je tu čas pozrieť sa na čom sedíte a urobiť patričné opatrenia pre svoje zdravie.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273