Samoohrievacia dojčenská fľaša Yoomi

Výber fľaše
V súčasnosti je na trhu dostupný široký sortiment dojčenských fliaš, nie je preto jednoduché rozhodnúť sa, ktorá fľaša je pre vaše dieťatko tou najlepšou voľbou. Pri výbere vám pomôže, ak sa zamyslíte nad vašimi potrebami a sformulujete si vaše požiadavky.  Ľahšie sa tak v obrovskom výbere fliaš zorientujete a jednoduchšie sa zameriate na takú značku, ktorá bude vám a vášmu dieťatku najviac vyhovovať.

Plastová alebo sklenená?
Ešte v nedávnej minulosti boli fľaše vyrábané výhradne zo skla, súčasným trendom sú však fľaše plastové. Mnoho rodičov ale plastu nedôveruje a stále uprednostňujú sklenenú fľašku. Pri vašom výbere by ste si však mali uvedomiť, že sklenené fľaše sú oproti tým plastovým oveľa ťažšie, môžu sa ľahko rozbiť a tiež veľmi rýchlo prehriať vo vodnom kúpeli. Pri manipulácii s ňou tak musíte byť opatrní hlavne pri ohrievaní. Ani vaše dieťatko si sklenú fľašku nebude môcť držať v rukách samo, mohlo by ju rozbiť a ublížiť si.
Pri umelých fľaškách si dajte pozor, aby neobsahovali látku bisfenol A (BPA). Táto škodlivá chemická zlúčenina sa vyskytuje iba v niektorých typoch plastov. Aj napriek tomu, že Európska únia zakázala používať BPA pri výrobe dojčenských fliaš a iných potrieb, overte si, či výrobca dodržuje legislatívu a neohrozuje zdravie vášho dieťaťa. Plastové fľašky by preto mali byť označené nápisom „Free BPA“ alebo „Neobsahuje BPA“.

Antikolikový systém
Niektoré deti trpia kolikou tráviaceho systému, ktorú spôsobuje nedokonalé vyvinutie tráviaceho systému. Častejšie sa vyskytujú u chlapcov ako u dievčat. Pre deti sú koliky veľmi bolestivé a pre rodičov zas veľmi stresujúce, lebo sú bezmocní a nevedia ako majú svojmu dieťatku podať pomocnú ruku. Niekedy pomôže cvičenie prípadne rektálna trubička, ale najlepšia pomoc je prevencia.
Počet kolík výrazne znížite, ak vy aj vaše dieťa budete v psychickej pohode – vy ako dojčiaca mamička si dajte pozor na stravu a pri kŕmení z fľašky použite tie s antikolikovým systémom. Antikolikový ventil zabezpečí vyrovnávanie veľkého podtlaku vo fľaške počas pitia dieťatka. Vzduch sa nedostane do mliečka a dieťatko ho spolu so stravou neprehltne. Záleží od typu fľašky, koľko antikolikových ventilov obsahuje – niektoré fľašky majú jeden ventil, iné ich majú štyri a viac.

Dojčenie, kŕmenie z fľašky alebo kombinácia?
Aj v prípade, že dojčíte a neplánujete kŕmiť dieťatko z fľašky, mali by ste si uvedomiť, že mať doma pre istotu aspoň jednu dojčenskú fľašu je viac ako nevyhnutné. Nemusíte ju nikdy použiť, ale čo ak nebodaj náhodou veľmi ochoriete alebo nastane iná nepríjemná udalosť, ktorá vám znemožní dojčenie? Vaše dieťa nemôže ostať hladné a kúpa fľašky na poslednú chvíľu vám spôsobí iba zbytočné problémy.
Ak by ste chceli kombinovať kŕmenie z fľašky a dojčenie, potrebujete takú dojčenskú fľašku, ktorá bude čo najviac pripomínať prirodzené dojčenie. Preto na trhu nájdete rôzne typy fliaš s rôznymi typmi cumľov a systémov. Tvar cumlíkov by sa mal podobať tvaru prsníka, ich povrch by nemal byť tvrdý a kŕmenie z fľaše by malo byť podobne namáhavé ako prirodzené dojčenie. Ak podceníte výber, dieťa môže odmietnuť fľašku, neskôr aj prsník.

Doba používania, resp. nočné kŕmenie
Ak budete kŕmiť vaše dieťatko z fľašky, je potrebné zvážiť aj spôsob, akým budete mliečko ohrievať. Cez deň si nejako poradíte, ale pri nočnom kŕmení vám to môže spôsobiť menšie nepríjemnosti. Pri ohrievaní nikdy nepoužívajte mikrovlnnú rúru – je to nezdravé a zničíte drahocenné živiny v mliečku!

V prípade, že kŕmite z fľaše umelým mliekom, nezarábajte si ho dopredu – zbytočne tým môžete znehodnotiť jeho kvalitu. Na rýchlu prípravu teplého mliečka máme pre vás jednoduchý tip: prevarte si vodu, polovicu dajte do termosky a zvyšok nechajte vychladnúť. Keď sa vaše dieťatko zobudí, do fľašky dajte studenú vodu a doplňte ju teplou vodou z termosky v takom pomere, aby voda mala správnu teplotu a množstvo (približne 2/5 teplá a 3/5 studená). Nakoniec pridajte umelé mliečko, zamiešajte a pokrm je do jednej minúty pripravený na podávanie.
Ohrievanie materského mlieka vo fľaši môžete robiť:
1. v horúcom kúpeli, teda vo fľaške ponorenej do vriacej vody za stáleho miešania mliečka (Môže to trvať štyri až desať minút. Potrebujete mať tiež prístup k sporáku alebo rýchlovarnej kanvici a zovretú vodu, čo je ďalší čas navyše!)
2. vložením fľaše do ohrievača fliaš (môže to trvať päť až desať minút a potrebujete elektrickú energiu)
Tieto dve možnosti sú časovo náročnejšie a nepohodlné hlavne keď ste v noci unavená 
3. môžete použiť fľašku s vnútorným ohrievačom (ohrievanie cca do 60 sekúnd).

V každom prípade, každá ušetrená minúta sa premietne na kvalite a dĺžke vášho spánku, ktorý potrebujete v tomto období ako soľ .

Cestovanie
Mamičky v súvislosti s dojčením často zabúdajú na cestovanie či na krátke pobyty mimo domu (prechádzka, cesta k lekárovi, cesta ku starým rodičom,…). V prípade, že nemôžete alebo nechcete dojčiť na verejnosti (napríklad v čakárni u lekára), potrebujete vyriešiť spôsob, akým pripravíte mliečko pre tento prípad. Tu máte opäť viac možností:
1. Predhrievaním mliečka a udržiavaním jeho teploty v termoobale – nevýhodou tohto spôsobu je, že mliečko sa zbytočne dopredu ohrieva a ak váš drobček dlhšie spinká, mliečko pri použití už môže byť chladné.
2. Ak máte prístup k elektrine (napríklad aj v aute), môžete použiť mobilné ohrievače na fľaše – ich nevýhodou je nutnosť zdroja elektrickej energie a zlá manipulácia s nimi.
3. Znovu môžete využiť systém, ktorý ohrieva mliečko vo vnútri fľašky a nepotrebujete elektrickú energiu. S takýmto systémom je mamička najviac mobilná a nezáleží na tom, kde práve je a čo má k dispozícii.

Cena a dostupnosť
Okrem ceny za samotnú fľašku zvažujte vždy aj to, čo všetko k nej budete potrebovať navyše. Ide najmä o cumle, ohrievač fľaše, cestovný obal, a podobne. Finálnu cenu teda netvorí len cena za fľašku, ale aj ostatné náklady. Majte na zreteli aj fakt, že produkty rôznych značiek sa medzi sebou nedajú kombinovať. Najvhodnejšiu dojčenskú fľašku pre vaše dieťatko si môžete vybrať v mnohých kamenných predajniach, šírka sortimentu je však obmedzená. Pri vašich materských povinnostiach teda určite oceníte omnoho viac ľahkú dostupnosť tohto tovaru v e-shopoch z pohodlia vášho domova, kde je vám a vášmu dieťatku najpríjemnejšie.

Kto vám fľašku predáva
Pri kúpe fľašky pre vaše dieťatko využite aj možnosť odborného poradenstva. Odborník vám dokáže pomôcť zorientovať sa na trhu najmä vtedy, ak ste prvorodička. V zhone počas príprav na materstvo a dojčenie určite oceníte aj fakt, že personál viacerých predajní a e-shopov je s vami v kontakte nielen na telefónoch, ale aj na sociálnych sieťach. Vy a vaše bábätko tak budete na dojčenie dokonale pripravení.
Toto všetko sa spája v samoohrievacej dojčenskej fľaši Yoomi.
Teraz najdete v zlave: http://www.zlavadna.sk/zlava_93043_samoohrievacie-dojcenske-flase-yoomi
alebo ju možete aj vyhrať: http://www.zlavadna.sk/zlava_93043_samoohrievacie-dojcenske-flase-yoomi alebo si lent niečo o nej prečítať na: www.yoomi.sk

Related Post