• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Prečo povedať výživovým doplnkom áno?

14/06/12 Tags: svadobné šaty

Vyvážená a správna strava spolu so základnými hygienickými návykmi sú prvým krokom k zdravému životnému štýlu. Ten by nemal byť pre človeka len pútavým slovom, ktoré sa v poslednom období tak často skloňuje, ale hlavne métou, ktorú by sa mal snažiť dosiahnuť.

Cítiť sa dobre totiž nemusí hneď znamenať cítiť sa zdravo. Udržať si telesnú či psychickú rovnováhu vyžaduje v prvom rade pochopenie pravidiel správnych stravovacích návykov. Tu sa tiež objavuje otázka, či správna strava rovná sa automaticky bio strava, a či je nutné preferovať potraviny často i dvakrát drahšie ako potraviny klasické. Najdôležitejšie je, aby potravina skonzumovaná počas dňa obsahovala skutočne to, čo organizmus potrebuje. A preto bielkoviny, cukry, tuky, minerály, vitamíny či vláknina nie sú len doplnkom slovnej zásoby. Bez ohľadu na to, či je pri nich napísané bio alebo nebio.

Istota, že do tela dostaneme všetky spomenuté látky, by mala byť preto posilnená napríklad užívaním výživových doplnkov. I tie si človek volí sám – rovnako ako bežné potraviny v obchode, no s tým rozdielom, že pri nich môže bližšie špecifikovať cieľ ich účinku. Ak chce napríklad človek schudnúť, no zníženým príjmom stravy neprísť o všetky potrebné látky a vitamíny pre telo, je pre neho výživový doplnok tou správnou voľbou.

Doplnky stravy, či už vo forme kapsúl, tabliet, piluliek či práškov, nie sú len novodobým mýtom reklamy alebo predajcov výživových produktov. Rovnako nie sú ani hlavným obedným menu kulturistov či športovcov. Doplnok výživy má byť prídavkom, potravinovým plusom ku klasickej strave, ktorej kvalitu si v niektorých situáciách (napríklad počas práce alebo cestovania) jednoducho nedokážeme ustrážiť.

Aj pri týchto doplnkoch stravy platí známe „všetko, ale s mierou“. Dôležité je preto vybrať si správny doplnok výživy, ušiť si na mieru jeho účinky, pozorne si prečítať jeho zloženie. To je pri dnešnej pestrej ponuke výživových výrobkov veľmi jednoduché. Potrebujete k tomu len pár klikov na www.biceps.sk, ktoré za zdravší a pokojnejší život skutočne stoja.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273