• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Meracia a riadiaca technika Heidenhain

17/08/12

Spoločnosť SAVE-TECH spol. s r.o. má vo svojej ponuke aj produkty značky HEIDENHAIN. Ide o meraciu a riadiacu techniku pre náročné aplikácie polohovania.

Produktové a aplikačné spektrum HEIDENHAIN je naozaj široké. Výrobný program HEIDENHAIN možno rozdeliť do viacerých častí ako „meranie dĺžok“ a „meranie uhlov“, kde nájdeme snímače polohy ako sú lineárne snímače, dotykové meradlá, uhlové a rotačné snímače v absolútnom alebo inkrementálnom prevedení, určené pre priemyselné aplikácie alebo pre meracie laboratóriá.

Lineárne snímače (pravítka) rozlišujeme ako zabudované a odkryté. Zabudované lineárne snímače HEIDENHAIN sú chránené proti prachu, sponám aj striekajúcim kvapalinám a sú určené pre prácu v obrábacích strojoch. Tieto lineárne snímače sú k dispozícii buď s veľkoprofilovým puzdrom, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči vibráciám až do meracej dĺžky do 30m, alebo s nízkoprofilovým puzdrom s meracou dĺžkou do 2040mm pre aplikácie s obmedzenými možnosťami montáže. Odkryté lineárne snímače sú skonštruované pre stroje a aplikácie, ktoré vyžadujú zvlášť vysokú presnosť merania. Medzi typické oblasti využitia týchto snímačov patria: prípravky pre meranie a výrobu v polovodičovom priemysle; automaty na osadzovanie tlačených spojov; ultra presné stroje a prístroje; vysoko presné obrábacie stroje; meracie prístroje a komparátory, meracie mikroskopy a ďalšie presné prístroje pre meraciu techniku; a priame pohony. Tieto snímače sú rozdelené do kategórií pod skratkami LB, LS, LC a LF.

Rotačné snímače rozlišujeme ako snímače s vlastným uložením a bez vlastného uloženia. Rotačné snímače s vlastným uložením sú v kategórii HEIDENHAIN ERN, ECN a EQN sú charakteristické jednoduchou montážou a malou celkovou dĺžkou. Oblasť použitia je od jednoduchých meraní až po riadenie polohy a rýchlosti servopohonov. Kategórie ROD, ROC a ROQ sú rotačné snímače HEIDENHAIN, ktoré sú tesné, robustné a kompaktné.

Uhlové snímače sú taktiež s vlastným uložením alebo bez vlastného uloženia. Uhlové snímače HEIDENHAIN s vlastným uložením sa vyznačujú najmä veľmi vysokou systémovou presnosťou. Vďaka integrovanému uloženiu je presnosť merania snímača nezávislá na uložení strojných častí. Sú v kategóriách RON, RCN, ROD, RCN. Uhlové snímače HEIDENHAIN bez vlastného uloženia sa vyznačujú najmä tým, že pracujú bez trenia a vyžadujú len obmedzený priestor pre zabudovanie. Vďaka vysokej presnosti delenia závisí dosiahnutá presnosť merania v podstate na presnosti vstavby a na uložení komponentov stroja. Snímače radu ERA sú určené predovšetkým pre aplikácie s veľkým priemerom a porovnateľne vysokou odolnosťou voči znečisteniu. Prístroje radu ERP charakterizuje predovšetkým veľmi vysoký počet signálových periód a z toho vyplývajúce vysoké rozlíšenie.

Z kategórie Servo – motory je v ponuke rada QSY pre synchrónne motory a QAN pre asynchrónne motory. Ponuku produktov dopĺňa aj príslušenstvo – elektronické ručné kolečká (rada HR) a 3-D dotykové sondy, ktoré sú určené pre použitie na frézach a obrábacích centrách a pomáhajú znižovať náklady v dielňach a stredných podnikoch (rady TS, TT, SE).

Spoločnosť taktiež vykonáva servisné práce na CNC strojoch predovšetkým s riadiacimi systémami SIEMENS, HEIDENHAIN, FANUC, FAGOR. Ponúka servis strojov od výrobcov ako napr. TRENS, TOS, DMG DECKEL MAHO GILDEMAISTER, KOVOSVIT MAS, AVEA, CINNCINATI a mnoho ďalších. Pre zákazníkov zabezpečuje servis klasických (univerzálnych) strojov, CNC sústruhov, CNC obrábacích centier (horizontálnych i vertikálnych), komplexné prehliadky strojov s vystavením protokolu o geometrickej  presnosti stroja, technickú výpomoc a poradenstvo pri riešení niektorých problémov v spojitosti s CNC zariadeniami, odborne vyškolený personál na opravy strojov s viacročnými skúsenosťami v oblasti servisu, úpravu softwérovej výbavy strojov podľa požiadaviek zákazníka, zálohovanie HDD, rozširovanie pamäti systémov, servis do 24 hodín od prijatia objednávky, ako aj sťahovanie strojov. Ďalej ponúka opravy, diagnostiku riadiacich a výkonových modulov SIEMENS, HEIDENHAIN, opravy, diagnostiku lineárnych pravítok, uhlových a rotačných snímačov, opravy a náhrady RGB obrazoviek za LCD, či dodanie dielov výmenným spôsobom o 30-40% nižšiu cenu do 24 h.

Spoločnosť je orientovaná aj na repasovanie, v zmysle odpredaja repasovaných komponentov výkonových a riadiacich systémov za výhodné ceny so zárukou. Zapožičiava náhradné komponenty v prípade objednávky nového komponentu a v prípade prioritnej požiadavky zákazníka je schopná uskutočniť dodávku náhradných dielov do 24 hod. Taktiež realizuje výkup poškodených komponentov a ponúka skladové zásoby rôznych strategických komponentov pre stálych odberateľov.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273