• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Inteligentné batérie

17/08/12 Tags: akumulátory, Batérie, nabíjačky, napájacie zdroje

Batérie (najmä) v prenosných počítačoch sa vyznačujú špeciálnou technológiou, ktorá sa nazýva “inteligentný systém batérie.” Tento systém umožnuje operačnému systému prenosného počítača čítať zostávajúcu kapacitu, ktorú akumulátory poskytujú a na základe toho prispôsobovať správanie počítača a napríklad vypočítavať zostávajúci čas behu na batériu. Pôvodný štandard tejto technológie navrhli spoločnosti Intel a Duracell v roku 1994, no neskôr ho prebrali takmer všetci výrobcovia batérii a polovodičov.

Akumulátory s týmto inteligentným systémom v sebe musia obsahovať špeciálne kontrolné obvody, ktoré sú dátovým vodičom pripojené priamo k počítaču. Okrem zostávajúcej kapacity batérie poskytujú tiež dodatočné (najmä bezpečnostné) informácie o aktuálnej teplote či napätí v batérii. Tiež môžu byť vybavené inteligentným systémom rýchleho nabíjania či ochranou proti nešetrnému vybitiu alebo prepätiu. Vďaka systémom inteligentnej batérie by ste nikdy nemali prísť o rozpracovaný dokument v prenosnom počítači – akumulátory by blížiace sa vybitie mali oznámiť operačnému systému a ten na to upozorní dostatočne včas vás, prípadne sa postará o korektné vypnutie systému a uloženie dát včas sám.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273