• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Ako na financovanie pohľadávok?

26/08/12 Tags: financie, uctovnictvo, úver

V letnej škole na vedenie účtovníctva čítajte o získavanie hotovosti z pohľadávok, faktoringu a jeho účtovania. Škola účtovníctva pokračuje financovaním pohľadávok. K získaniu hotovosti je niekoľko spôsobov. Jedným z nich je aj faktoring. Čítajte o jeho účtovaní, vrátane príkladu výpočtu nákladov a výnosov a započítania pre daňové priznanie.

Získavanie hotovosti z pohľadávok je niekoľko spôsobov:
urýchlenie platieb dlžníkov – možno docieliť poskytnutím zľavy, (napríklad odberateľ uhradí pohľadávku do 10 dní, bude mu poskytnutá zľava vo výške 3% z celkovej sumy; ak faktúru do 15 dní, poskytne sa mu zľava vo výške 1% z celkovej sumy, ak faktúru v dobe splatnosti do 30 dní, zľava poskytnutá nebude). Je nutné porovnať výšku poskytnutej zľavy s výškou úrokov prípadného úveru na pohľadávky. Viac na Ako na financovanie pohľadávok? Publikujeme aj na blogu o účtovníctve.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273