• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Ako hľadať nehnuteľnosti

17/04/12 Tags: realitná kancelária, reality

Nájsť si nový domov sa môže zdať jednoduché, ale nie je to úplne tak. Hoci je momentálne na trhu s nehnuteľnosťami množstvo bytov a domov na výber, môže sa stať, že nenájdete to, čo by ste chceli ani keď sa budete veľmi snažiť.

Práve preto prichádza na pomoc realitná kancelária. V realitkách totižto pracujú samí odborníci a vyznajú sa v oblasti realít oveľa lepšie ako bežní ľudia. Ak teda oslovíte realitnú kanceláriu s konkrétnou predstavou, tak si môžete byť na 100% istí, že ak taká ponuka na trhu je, tak vám ju nájdu.

No pri oslovení RK musíte mať naozaj predstavu o tom, čo chcete. Nestačí im povedať iba, že chcete napríklad byt v tom a tom meste. Dôležité sú totiž vaše konkrétne predstavy. Musíte sa vyjadriť o veľkosti bytu, jeho polohe v danom meste, či dostupnosti škôl a obchodov v okolí. Takto spresníte svoje požiadavky a realitná kancelária môže vopred vylúčiť ponuky, ktoré vám istotne nebudú vyhovovať.

Dôležité je vyjadriť sa aj o cene, ktorú ste ochotní za nehnuteľnosť dať. Darmo totiž dáte napríklad takéto požiadavky: byt, Zvolen, tichá lokalita, škola v blízkosti, pretože sa môže nájsť presne takáto ponuka, ale cenovo bude úplne mimo vaše možnosti.

Pred tým ako oslovíte realitnú kanceláriu sa môžete aj sami pustiť do hľadania ponuky. Ktovie? Možno budete mať šťastie a nájdete ideálny byt či dom v ktorom by ste chceli bývať. Tým pádom stačí reagovať na inzerát a pomoc realitných agentov nebudete potrebovať, čo vám v konečnom dôsledku ušetrí nejaké peniaze.

Ak sa teda pustíte do hľadania, tak skúste v prvom rade zadať do internetových vyhľadávačov konkréte napríklad reality Zvolen. Vyhľadávač vám už vyhodí ponuky, prípadne odkazy na stránky, kde nájdete konkrétne inzeráty.

Ak už hľadáte akúkoľvek nehnuteľnosť a použijete všetky prostriedky na jej hľadanie, tak to hlavne nevzdávajte a vydržte. Iste časom nájdete vysnívaný domov.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273