• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Vedenie účtovníctva a náklady pre manažérov

12/11/12 Tags: uctovnictvo

Manažérske vedenie účtovníctva by bez podrobnej analýzy nákladov, výnosov a zisku nemohlo riadne plniť svoju funkciu v rozhodovacom procese. Preto dochádza k členenie nákladov podľa jednotlivých hľadísk.

Hlavnou prednosťou podvojného účtovníctva je schopnosť zobraziť podnikateľský proces v jeho úplnosti a nepretržitosti. Táto prednosť, predpoklad nepretržitého pokračovania činnosti, je zakotvená v zákone o účtovníctve. Nákladové účtovníctvo sa zameriava hlavne na zistenie skutočne vynaložených nákladov a výnosov podľa ich vzťahu k vykonávaným výkonom, činnostiam a i k útvarom, ktoré za vynaložené náklady a realizované výnosy zodpovedajú.

Na základe zistených skutočne vynaložených nákladov umožňuje nákladové účtovníctvo porovnať tieto náklady s plánovaným, výdavkami rozpočtu či kalkulovanými stavom a dať podklady pre krátkodobé a strednodobé riadenie pomocou odchýlok. Odporúčame aj blog o účtovníctve. Viac na Vedenie účtovníctva a náklady pre manažérov.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273