• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Niekoľko rozdielov medzi jednoduchým a podvojným účtovníctvom

29/10/12

Ak patríte medzi samostatne zárobkovo činné osoby a stále sa neviete rozhodnúť, ako budete viesť vaše účtovníctvo, musíte si uvedomiť zopár faktov ohľadom jednoduchého aj podvojného účtovníctva. Najjednoduchšie obe účtovné sústavy porovnáte tak, že ich od seba odlíšite na základe niekoľkých znakov.

Prvým a zrejme najbadateľnejším rozdielom je to, že jednoduché účtovníctvo je menej náročné čo sa týka papierovania a celkovej námahy, ktorú musíte či už vy alebo váš účtovník vynaložiť na spracovanie vášho hospodárenia.

Ďalší rozdiel spočíva v tom, že podvojné účtovníctvo pravdivo odzrkadľuje všetky skutočnosti, ktoré sú predmetom vášho účtovníctva a nie je naviazané na daňové zákony do takej miery ako jednoduché účtovníctvo.

Navyše, údaje vedené v sústave podvojného účtovníctva majú vyššiu informačnú hodnotu, teda sú prehľadnejšie a dôveryhodnejšie. Ak ste živnostníkom a máte na výber z oboch typov vedenia účtovníctva, musíte si zvážiť všetky výhody a nevýhody, ktoré vám obe sústavy môžu priniesť. Veríme, že s vašim konečným rozhodnutím budete spokojní!

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273