• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Kto zarobí na dlhovej kríze?

29/05/12

Problémy s financiami má občas každý človek. Je to bežné a vôbec sa tomu nedivíme. No ak nastane finančný problém u väčšej inštitúcie, štátu či dokonca u celého sveta, na svete je finančná kríza. Už názov – kríza, neveští nič dobré a je to veru tak.

Cesta Európy sa vďaka kríze dosť zamotala, hlavne čo sa týka spoločnej meny – eura. V súčasnosti asi všetci sledujeme s napätím vývin situácie v tejto oblasti, hlavne čo sa týka Grécka, ktoré má obrovské finančné problémy a je možné, že sa eura vzdá. Toto ticho pred búrkou sa raz skončí a uvidíme ako to dopadne, ale zatiaľ nevieme takmer nič.

Nevieme ani to, kto by získal najviac na páde eura, či inflácii. Ale to, kto bude najviac poškodený je takmer isté. Budú to ľudia, ktorý majú nasporené finančné prostriedky, pretože stratia svoju terajšiu hodnotu. Naopak polepšia si aktuálny dlžníci. Pretože pri znehodnotení meny sa znehodnotí samozrejme aj objem našetrených finančných prostriedkov, či dlh dlžníkov voči veriteľom.

Ako teda zachovať hodnotu svojich financií aj v čase krízy? Množstvo odborníkov by malo iste množstvo názorov, ale ťažko sa určuje ten správny. Investovať svoje peniaze do drahých kovov či diamantov? Aj to je možné a aj perspektívne. Veď sa hovorí, že zlato svoju cenu nestráca.

Jednou z možností je však aj investícia do nehnuteľností. Ich ceny sa síce pohybujú, ale vždy majú svoju hodnotu, veď každý musíme niekde bývať. A tak keď si človek svoje peniaze vloží do správneho domu či bytu, ktorý bude potom prenajímať, môže na tom pekne zarobiť a neskôr túto nehnuteľnosť môže predať a získať tak svoje finančné úspory naspäť. Realitná kancelária vám pomôže nájsť tú správnu nehnuteľnosť.

Takže ak sa obávame finančnej krízy a pádu eura, ktorý hrozí, je asi lepšie investovať svoje peniaze tam, kde majú akú – takú perspektívu. To, kam to bude už záleží na každom z nás osobne.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273