• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Rodiny s deťmi plánujú tento rok stráviť dovolenku najmä v Turecku

22/05/12 Tags: dovolenka, Invia.sk, zájazdy

Bratislava, 7. mája 2012

Rodiny s deťmi tohto roku na letné prázdniny obstarávajú najčastejšie dovolenku v Turecku. Zájazdy do tureckých letovísk tvoria 20 % z celkového predaja rodinných pobytov. Vyplýva to z aktuálnych štatistík predaja dovoleniek na júl a august 2012 cestovnej agentúry Invia.sk, najväčšieho slovenského online predajcu zájazdov. Rodiny pri výbere letných dovoleniek kladú zvýšené nároky na ponúkané služby.

Rodiny s deťmi odchádzajú na letné prázdniny najčastejšie na dovolenku k moru, medzi tohtoročné najobľúbenejšie destinácie patrí Turecko, Grécko, Taliansko a Bulharsko. V prípade rodinných pobytov, ktoré zahŕňajú dve dospelé osoby a minimálne jedno dieťa, prevažuje letecká doprava. Autobusom či vlastným automobilom cestujú rodiny najmä do Chorvátska a Talianska.

„Najobľúbenejšou destináciou pre rodiny s deťmi je Turecko, ktoré tvorí pätinu z celkového predaja rodinných pobytov. V tomto roku rastie dopyt po dovolenkách v Bulharsku, ktoré rodiny láka vďaka nízkym cenám,“ povedal Ivan Šidla, marketingový manažér cestovnej agentúry Invia.sk, ktorá je najväčším internetovým predajcom zájazdov na slovenskom trhu. „V rámci dopytu po rodinných pobytoch na mesiace júl a august registrujeme v 95 % zájazdy k moru. Rodiny stále častejšie požadujú stravu typu all inclusive,“ doplnil Šidla.

Pri výbere dovoleniek kladú rodiny dôraz na zázemie a ponúkané služby, sústreďujú sa predovšetkým na možnosť aktívneho vyžitia pre deti. Ide napríklad o animátorské programy alebo detské hotelové kluby. Rozhodujúcim faktorom pre výber zájazdu pre rodinu s deťmi je aj blízkosť pláže od ubytovania a pozvoľný prístup do mora.

„Rodičia by mali vyberať zájazd predovšetkým podľa veku a záujmu svojich detí. Napríklad pre malé deti nie sú kvôli dĺžke letu vhodné vzdialené destinácie alebo rovníkové krajiny, kde je v lete príliš teplo. Pre deti sú atraktívne najmä miesta s vodnými atrakciami,“
uviedol Ivan Šidla z cestovnej agentúry Invia.sk. „Odporúčame rodinám, aby nakupovali letnú dovolenku s predstihom, vďaka tomu si môžu vyberať z viacerých druhov zájazdov. Pri včasnom nákupe je možné obstarať pobyt pre deti celkom zadarmo,“ doplnil Šidla.
________________________________________________________________

O spoločnosti Invia.sk
Internetová cestovná agentúra využíva kvalitný know-how svojej materskej spoločnosti INVIA.CZ, ktorá je najväčšou online cestovnou agentúrou v Českej republike. Cestovná agentúra INVIA.SK je autorizovaným predajcom zájazdov od viac ako 300 renomovaných a poistených cestovných kancelárií pôsobiacich na českom a slovenskom trhu.

Špičková technológia, znalosť cestovného ruchu a rýchlosť patria k dlhodobým konkurenčným výhodám spoločnosti. Vybraný zájazd si je možné objednať a kúpiť za rovnakú cenu ako v cestovnej kancelárii, ktorá daný pobyt zabezpečuje.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273