• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Hamburg mojimi očami

01/07/11

Študujete? Máte tiež taký pocit, že už je Vám na tom našom malom Slovensku akosi pridlho a aj by ste niekam vypadli? Za štúdiom, zábavou, novými ľuďmi, do veľkého ale pritom zeleného mesta, kde sa neustále niečo deje? Tak potom popremýšľajte aj nad Hamburgom. Aj keď je pravda, že pre mňa je to skôr nádoda, že som sa tu ocitla… Ale za túto náhodu som nekonečne vďačná! Ďalšie informácie o iných krajinách nájdete na webovej stránke casamundo.sk.
Jeden rok strávený v Hamburgu sa mi už akosi kráti. Ešte mesiac a vrátim sa domov na Slovensko. Samozrejme, že sa teším na rodinu a priateľov, ale pri myšlienke návratu mi je akosi smutno a cítim sa neisto, tak ju nateraz ešte rýchlo zaženiem.
Teda poporiadku, Univerzita Hamburg, podľa mňa, nepatrí medzi tie najlepšie… Ale mesto Vám to vykompenzuje niekoľkonásobne! Všade je tu veľa zelene, parkov, možností na nakupovanie, šport… Do školy môžete chodiť aj na bicykli.
Každý tu rozpráva aj po anglicky, takže sa proste nejako dorozumiete. A moja nemčina sa určite zlepšila, aj keď by to mohlo byť lepšie… Pracujem, niektoré firmy tu totiž hľadajú aj Slovákov, keďže potrebujú napríklad preklady z nemčiny do slovenčiny. To je super, keďže pravdupovediac v Hamburgu míňam dosť peňazí… Po škole či robote chodiavam behávať ako veľa Nemcov. Alebo ideme so spolubývajúcimi, ktorí su úžasní ľudia z rôznych krajín sveta, napríklad na kanoe na takú okružnú plavbu, to je teda relax! A dnes je v pláne Sternschanze alebo Reeperbahn (štvrť s rôznymi diskotékami), kde to v piatky žije! Proste Hamburg je skvelé študentské mesto, úprimne Vám prajem zažiť jeho pravú tvár! Možno sa tu ešte v budúcnosti stretneme! Pre bližšie info o Nemecku a možnostiach ubytovania je tu stránka Casamundo.sk.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273