• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

5 dôvodov, prečo vyraziť na dovolenku po sezóne

25/09/12 Tags: dovolenka

Bratislava, 25. septembra 2012

Scestovaní dovolenkári si často začínajú užívať svoje voľné dni až po prázdninách a na romantické, rekreačné a aktívne pobyty vyrážajú najskôr koncom hlavnej sezóny. Dovolenka v septembri im totiž prináša nielen nižšie ceny, ale aj príjemné teploty a menší počet turistov. Predstavíme vám najzaujímavejšie dôvody, prečo odcestovať na dovolenku až po hlavnej turistickej sezóne.

Nižšia cena za rovnaký luxus

Predajcovia zájazdov nelenia ani po skončení prázdnin a potenciálnych dovolenkárov stále zásobujú bohatými ponukami štandardných aj netypických zájazdov po celom svete. Ich ceny však môžu klesnúť až o niekoľko desiatok percent, aj keď ponúkajú rovnaké zážitky ako letné dovolenky. „So začiatkom septembra a koncom prázdnin výrazne klesá hodnota pobytov. Oproti zájazdom s termínom v hlavnej sezóne, teda od júna do augusta, sú ceny nižšie približne o 30 %,“ uvádza Ivan Šidla, marketingový manažér spoločnosti Invia.sk, ktorá je jednotkou slovenského trhu v oblasti predaja zájazdov cez internet. „Príjemnú týždennú dovolenku pri Stredozemnom mori, napríklad na Tureckej riviére, je možné si v septembri zaobstarať za 240 eur aj s letenkou a all inclusive službami,“ dodal Šidla.

Stále letné teploty a vyhriate more

Mnohé cieľové krajiny sa môžu pochváliť tým, že aj po skončení hlavnej turistickej sezóny sa ich teploty stále držia na príjemných 25 °C až 30 °C. Navyše more je v septembri či októbri, na rozdiel od jarných mesiacov, stále vyhriate a teplé. Napríklad ak si vyberiete Grécko, tunajšie popoludňajšie maximálne teploty v tieni sa v septembri držia až okolo 35 °C. Aj teplota mora patrí medzi najvyššie, voda má približne 25 °C. Kto chce ešte predsa len zažiť tropické a vysoké teploty nad 40 °C, mal by svoje dovolenkové plány smerovať do Egypta alebo Tuniska. V Egypte napríklad nastáva koniec sezóny až na konci novembra.

Pohoda a odpočinok bez zástupov

V septembri očakávajte predovšetkým pohodu a odpočinok po náročnej sezóne. Jednotlivé destinácie stále ešte stopercentne žijú, avšak hlavný nápor turistov príjemne klesá. Vzhľadom na dovolenkový boom ponúka septembrová dovolenka viac priestoru na plážach, ale aj v reštauráciách, baroch a hoteloch. Aj miestni obyvatelia si mesiac september vychutnávajú bez zbytočného stresu a zhonu. Potraviny a ďalší tovar, ako napríklad textílie, keramika alebo klasické upomienkové predmety idú s cenami dole, pričom výber ostáva stále rovnaký. Ak navyše plánujete výlety na miesta a destinácie, ktoré sa radia medzi tie najpopulárnejšie, určite sa radi vyhnete dlhým radom a čakaniu na vstupenky či prehliadky.

Ideálny čas na poznávanie

S príchodom jesene začína sezóna poznávania a výletov, na ktoré je v lete príliš horúco. Dlhodobo sú obľúbené takzvané eurovíkendy. Slovenskí turisti sa za veľmi výhodné ceny najčastejšie pozrú do Paríža, Ríma, Barcelony, Amsterdamu, Londýna a Benátok. Pokiaľ ste si cez leto našetrili o pár tisíc viac, môžete skúsiť aj jesennú exotiku a vyraziť napríklad na Kanárske ostrovy, do Turecka alebo Maroka. Práve tieto krajiny ponúkajú množstvo zaujímavých historických pamiatok, ktorých návšteva je vo vysokých letných teplotách často utrpením.

Skvelé podmienky na nevšedné zážitky

Začiatok jesene ponúka výborné podmienky na aktívnu dovolenku. Jednoduchšie sa športuje a veternejšie počasie ocenia milovníci surfovania, kiteboardingu či jachtingu. „Ideálnymi miestami na netradičné športy sú napríklad Kanárske ostrovy alebo Tunisko. Rajom windsurfingu je aj grécky ostrov Lefkada. Pláž vo Vassiliki je jedným z desiatich najlepších windsurfistických terénov na svete a tretím najlepším v Európe,“ uvádza Ivan Šidla z cestovnej kancelárie Invia.sk, ktorá pobyty vo vyhľadávaných športových miestach bežne sprostredkováva.

5 ideálnych destinácií na dovolenku po sezóne

Pohostinný tuniský ostrov Djerba

Ostrov Djerba, ležiaci pri južnom pobreží Tuniska, je najväčším ostrovom v severnej Afrike. Ako výletná destinácia je vyhľadávaný kvôli pohodlným pieskovým plážam a pohostinnosti miestnych obyvateľov. Navyše tu 320 dní v roku panuje slnečné počasie. Jedno z hlavných obchodných miest minulosti ponúka aj dnes pravidelné trhy s tradičným tuniským tovarom, medzi ktorý patrí predovšetkým keramika či textílie. Djerba je veľmi známa aj pre svoju historickú váženosť v oblasti židovskej kultúry. V dedine Riadh sa totiž nachádza synagóga La Ghirba, v ktorej je uchovaný jeden exemplár Starého Zákona. Športovcov a vodných nadšencov osloví bohatá ponuka vodných športov, predovšetkým potápania pri skalnatom útese Ras Taguerness. Subtropický raj sa dá navštíviť už za 300 eur s letenkou a stravovaním typu all inclusive.

Južná Dalmácia je perla Chorvátska

Jednou z najnavštevovanejších turistických oblastí Chorvátska je Južná Dalmácia. Kultúrnym centrom tejto destinácie je mesto Dubrovník, ktoré je vďaka svojim historickým pamiatkam zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Kraj veľkých protikladov môže zaujať aj možnosťou prevezenia sa na špeciálnych loďkách nazývaných trupe či ľahkým odpočinkom v blízkosti aromatických borovicových hájov. Poprázdninové teploty vzduchu sa tu pohybujú okolo 25 °C. Turisti môžu oddychovať na štrkových plážach či plážach s hrubým pieskom. Južná Dalmácia ponúka ubytovanie v luxusných hoteloch aj pohodlných apartmánoch.

Kanárske ostrovy sú obľúbeným cieľom turistov

Ostrovy ako Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife a Fuerteventura patria k najvyhľadávanejším turistickým cieľom na svete. Kanárske súostrovie, ktoré leží v severnom Atlantiku a je autonómnym spoločenstvom Španielska, láka mnohých nevšednými zážitkami. Miestne podnebie ponúka možnosť športového vyžitia v podobe windsurfingu alebo kiteboardingu. Kanárske ostrovy vynikajú nielen bohatou zmesou hotelov a rekreačných služieb, ale aj pestrou prírodou v podobe palmových oáz a mesačných sopečných krajín. K dovolenke tu patrí samozrejme aj nočný život v letoviskách. Horské slnko a zlatisté pláže a zároveň kľudnú dovolenku na očarujúcom vidieku je možné zažiť takmer celoročne. Teplota vzduchu dosahuje na takzvaných Ostrovoch večnej jari aj v septembri príjemných 25 °C. Na jeseň je možné zaobstarať si týždenný pobyt s polpenziou už od 600 eur.

Rhodos ponúka prírodné aj kultúrne krásy

Grécky ostrov Rhodos poskytuje svojim návštevníkom možnosť spoznávať prírodné krásy aj vzácne historické pamiatky. Na tomto ostrove obklopenom Egejským morom panuje stredomorské podnebie a aj v septembri ponúka príjemné teploty vhodné na kúpanie. Východnému pobrežiu ostrova dominuje mesto Lindos a ďalšie početné letoviská s piesočnými plážami a kľudným morom. Západné pobrežie naopak poteší priaznivcov vodných športov väčším množstvom morských vĺn. Vyprahnuté scenérie ostrova s vyschnutými korytami sa striedajú so žiarivo zelenými a tienistými údoliami olivových sadov. Okrem príjemného prostredia však ostrov ponúka aj antické, byzantské, stredoveké a turecké pamiatky. Letecký zájazd all inclusive na sedem dní vyjde na 300 eur.

Turecká riviéra ponúka oddych na pieskových plážach

Turecká riviéra, omývaná Stredozemným morom, je povestná predovšetkým dlhými pieskovými plážami. Osviežujúce priezračné more, zachovalé antické pamiatky aj moderné mestá robia z riviéry ideálne miesto na strávenie neskorej dovolenky. Milovníkov tepla potešia septembrové priemerné teploty dosahujúce stále okolo 30 °C. Ľudia z celého sveta sa sem schádzajú navštíviť banánové plantáže, drsné pohorie Taurus, či napríklad stále zelené eukalyptové háje. Turisti vyhľadávajú predovšetkým pobyty v letoviskách Alanya, Antalya, Side alebo Kemer, ktoré ponúkajú špičkové služby a komfortné zázemie. Na týždenný letecký pobyt so stravou typu all inclusive si pripravte čiastku od 240 eur.

Fotografie destinácií je možné prevziať tu.

O spoločnosti Invia.sk

Internetová cestovná agentúra využíva kvalitný know-how svojej materskej spoločnosti INVIA.CZ, ktorá je najväčšou online cestovnou agentúrou v Českej republike. Cestovná agentúra INVIA.SK je autorizovaným predajcom zájazdov od viac ako 300 renomovaných a poistených cestovných kancelárií pôsobiacich na českom a slovenskom trhu.

Špičková technológia, znalosť cestovného ruchu a rýchlosť patria k dlhodobým konkurenčným výhodám spoločnosti. Vybraný zájazd je možné si objednať a kúpiť za rovnakú cenu ako v cestovnej kancelárii, ktorá daný pobyt zabezpečuje.

Kontakt

Ivan Šidla

marketingový manažér

INVIA.SK

e-mail: ivan.sidla@invia.sk

tel.: (+421)2 32 222 820

Dunajská 4, 811 08 Bratislava

www.INVIA.sk

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273