• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Predokenné rolety nevpustia teplo do bytu

14/06/11 Tags: predokenné rolety, rolety, žaluzie

Leto je v plnom prúde, tešíme sa zo slnka a naberáme energiu z teplých slnečných lúčov. Pri návrate domov z vonku sa vždy radi vraciame do pekne chladného bytu alebo domu. Ako toho dosiahnuť, keď slnko praží do okien takmer celý deň? Vaše okná a miestnosti pred letným teplom ochránia iba predokenné rolety.

Iba tento typ roliet je schopný dosiahnuť zníženie prechodu tepla cez okná do miestnosti a to vďaka vzduchovej medzere, ktorá je medzi roletou a sklom okna. Aj bez klimatizácie bude vo vašom dome príjemná teplota. Vďaka inštalácii predokenných roliet výrazne predĺžite životnosť okenných jednotiek, ktoré tak môžete účinne chrániť pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi.

Predokenné rolety využijete aj v zimnom období. Pri použití rolety sa výrazne zníži prestup chladu cez okenné tabule a tým dochádza k výraznej tepelnej úspore. Investícia do roliet sa príjemne odrazí vo výške faktúry za vykurovanie.

Nesmieme zabudnúť ani na funkciu zvukovej izolácie. To určite ocenia majitelia bytov pri hlučných uliciach a pri podnikoch, kde je ich spánok trvale rušený nadmerným hlukom. Ak stiahnete na noc predokenné rolety, znížite tak hlučnosť až o 15 dB. Ovládanie roliet je jednoduché. Lacnejšie typy sa spúšťajú ručne, komfortnejšie sa dodávajú s elektromotorom na diaľkové ovládanie.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273