• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Interiér detskej izby má svoje špecifiká

15/06/11 Tags: detská izba, interiér, interiér detskej izby

Zariaďovanie detskej izby má svoje špecifiká. Ak nechceme, aby dieťa trávilo väčšinu času pri televízore alebo pri počítači, musíte „interiér dětského pokoje“ zariadiť tak, aby lákal ku hrám, rozvíjal detskú fantáziu a mal aj vlastnú intimitu. Dieťa musí mať priestor na učenie, ale aj na oddych. Taktiež nesmieme zabudnúť na priestor na oblečenie a hračky. Je toho veľa, na čo musíme pri zariaďovaní detskej izby myslieť.

Požiadavky na detskú izbu sa menia s vekom dieťaťa, preto by mala byť priestranná a mal by v nej byť dostatok miesta na hry a na učenie. Interiér detskej izby môže mať aj menej tradičné riešenia. Ak napríklad potrebujeme ušetriť v detskej izbe plochu, môžeme posteľ odpútať od podlahy a pripevniť ju na nábytkovú zostavu alebo k stene. Najmä v menších bytoch získame cenný priestor na ukladanie alebo na hry.

Popri lôžku zaberá značný priestor skriňa na šaty. Na ukladanie hračiek a ďalších detských pokladov sú potrebné ďalšie úložné priestory, ktoré môžu mať rozličnú veľkosť. Pre predškolákov a školákov sú veľmi vhodné zásuvky, boxy a kontajnery. Deti do nich hračky rýchlo nahádžu a upratovanie sa pre nich stáva zábavou a nie nutným zlom.

Interiér dětského pokoje“ musí obsahovať samostatný písací stôl vhodnej výšky. Osobitnú pozornosť je potrebné venovať aj výberu stoličky. Najstabilnejšia stolička je so stredovou podnožou s piatimi ramenami, sedadlo aj operadlo by malo byť nastaviteľné, aby sa dalo prispôsobiť stále rastúcej ratolesti.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273