• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Bývanie v Bratislave popri škole

26/09/11

Vysoké školy opäť otvárajú brány a množstvo študentov má zase problém s tým, kde budú počas štúdia bývať. Väčšina miest s univerzitami síce má aký taký počet lôžok na internátoch, ale určite to zďaleka ani nestačí.

Ak ste napríklad študentom v Bratislave a uvažujete nad bývaním, máte niekoľko možností. Prvou možnosťou je už spomínaný internát, ktorý veľa študentov obľubuje kvôli obrovskej koncentrácii študentov a neustálych akcií, ktoré sa tam konajú. Ak ste však medzi tými menej šťastnými a internát Vám nebol pridelený, nezúfajte. Sú aj iné možnosti.

Ďalšou možnosťou ako sa ubytovať popri škole je prenájom bytu. Dôležité pri takomto type ubytovania je nájsť si byt s vhodným umiestnením a veľkosťou. Zvyčajne sa cenovo viac oplatí prenajať si väčší byt pre viacero študentov. Pri menšom byte je však výhoda väčšieho súkromia. Takže pri výbere bytu na prenájom treba zvážiť všetky požiadavky a podľa toho vyberať.

Poslednou alternatívou ako bývať popri štúdiu je kúpa bytu. Znie to možno strašidelne, pretože na kúpu bytu treba oveľa väčšie prostriedky ako na prenájom, avšak prináša to aj výhody.

Na kúpu bytu v tomto prípade sa dá pozerať ako na veľmi rozumnú investíciu. Nielenže budete mať kde bývať počas štúdia, ale môžete si k sebe nasťahovať aj ďalších študentov, ktorí Vám budú platiť nájom a tým pádom už iné výdavky na bývanie mať nebudete.

Prichádza však otázka, či sa to vyplatí. Samozrejme, že po dokončení štúdia je možné byt opäť predať. Pravdepodobné však je, že cena bude nižšia ako nákupná.

Ak ste však študentom, nemáte bývanie a v budúcnosti plánujete v Bratislave aj ostať, tak je kúpa bytu asi najideálnejším riešením. Dokonca aj odborníci z realitnej kancelárie Negotiant tvrdia, že ak sa človek chystá zotrvať v Bratislave minimálne 5 rokov, tak je kúpa bytu naozaj najvhodnejšie riešenie.

Či už sa rozhodnete byt si prenajať alebo kúpiť veríme, že sa Vám bude dariť a to nie len v škole.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273