• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Kto je lepší vodič

29/03/13

Tak kto sú lepší vodiči? Muži alebo ženy? Je jasné, že jedna časť populácie bude dookola hovoriť, že muži a tá druhá že ženy. Ako teda vyriešiť tento dlhodobý spor? Samozrejme žiadna zázračná odpoveď neexistuje a jediné od čoho sa môžeme odraziť sú štatistiky.

Viac nehôd spôsobia muži, ale to súvisí v prvom rade s tým, že oveľa častejšie šoférujú. Keď to zoberieme pomerne k počtu vodičov, tak zistíme, že na jednej strane viac nehôd spôsobia síce ženy, ale pokiaľ ide o vážne dopravné nehody, kde bývajú straty na životoch resp. veľké ekonomické škody, tak práve takéto nehody spôsobujú skôr muži.

Ako logický dôvod sa ponúka, že muži sú skúsenejší vodiči a tak vedia lepšie predvídať premávku, zároveň vedia lepšie parkovať, ale naopak zvyknú často riskovať, prekračovať povolenú rýchlosť či si sadať za volant pod vplyvom alkoholu a práve to sú najčastejšie dôvody závažných dopravných nehôd.

Bolo by však chybou prijímať nejaké zovšeobecnené závery a treba povedať, že zlí a nezodpovední vodiči majú svojich zástupcov medzi oboma pohlaviami.

V jednej veci však muži ženy výrazne predčia a to je schopnosť postarať sa o svoje auto. Muži ak majú pri sebe náhradné diely, tak si vedia v pohode svoje auto opraviť aj bez cudzej pomoci, zatiaľ čo ženy musia vyhľadať nejakého odborníka, ktorý by im auto opravil.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273