• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Elektróny

06/02/13 Tags: auto

Časté vylepšovanie svojho automobilu je koníčkom mnohých vodičov. Cez vnútorný tunning po ten vonkajší, vylepšenie karosérie, dizajnové vychytávky či technické zlepšenia. Pre lepší kompletný výzor auta si majitelia dávajú často meniť aj disky kolies – nazývané aj elektróny.
Predtým, ako sa však pre túto možnosť rozhodnete, je dobré poznať niekoľko základných parametrov vášho súčasného disku. Nájdete ich na vnútornej strane ráfika, z ktorého sa dozviete údaje o priemere a šírke disku udávané v palcoch. Dôležitým údajom je tiež ET, ktoré udáva posun stredovej roviny disku voči jeho upevneniu. Tiež by ste si mali zistiť počet a rozostup upevňovacích skrutiek a veľkosť stredovej diery kolesa.
Jednoduchšie pre vás bude, ak sa rozhodnete pôvodné rozmery zachovať. Pri použití väčších alebo menších diskov je potrebné vypočítať vonkajší rozmer pôvodného kolesa a prispôsobenie rozmerov pneumatík.
Pri zmene diskov však treba brať do úvahy vplyv jednotlivých typov diskov na komfort jazdy a výkon vášho automobilu. Preto sa snažte zvoliť zlatú strednú cestu medzi dizajnom a výkonnosťou.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273